Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Střet Západu s Ruskem: Jen o peníze, přírodní zdroje a moc? Pozadí nenávisti vůči Putinově kontrarevoluci je hlubší. Patriarcha Kyrill tvrdě a bez obalu o lidské svobodě

Střet Západu s Ruskem: Jen o peníze, přírodní zdroje a moc? Pozadí nenávisti vůči Putinově kontrarevoluci je hlubší. Patriarcha Kyrill tvrdě a bez obalu o lidské svobodě

informuje o pozoruhodných myšlenkách vůdce ruské pravoslavné církve, zcela klíčových pro pochopení směřování „Putinova státu“ a vysvětluje, proč právě proto o nich u nás nemáme nic vědět

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Pozor!  (Marcel Marek)
01.02.15 15:53
Přál bych Vám ráj, ale bohužel skončíte v pekle. Modlím se za Vás pane. Zlo, které rozséváte, bude patřičně odměněno. Bůh s vámi......
RE: Pozor!  (Ivan Ducar)
02.02.15 17:25
Já jsem pseudo-ateista, pane Marku, byl jsem tak prostě vychovaný za časů normalizace. Ale chtěl bych Vám něco říct - každý člověk něčemu, anebo spíš v Něco věří. A člověk, který bere Boží jméno do úst nadarmo, si zahrává s Vyšší mocí, dost hodně, a přestože rádoby upřímně - riskuje.

Kdysi dávno jsem čelil na literárním serveru osobním útokům jednoho velice nevyrovnaného, nicméně vynikajícího textaře (Filipa Sklenáře), shodou okolností veřejně přiznaného homosexuála, což může a nemusí být podstatné, nevím (o tom někdy jindy). Také z těchto důvodů (protože on se velice ambiciózně zabýval myšlenkou šíření křesťanské víry, nicméně napadal Christnet a samoúčelně polemizoval s výraznými mluvčími křesťanské víry) jsem začal v roce 2010 zkoumat výroky Ježíše Krista a narazil na skutečnost, že Kristus své ovečky, své stoupence nazývá "Vyvolenými".

Pro ateistu poměrně zvláštní výraz, protože běžně je chápán jako přízvisko sebestřednosti. Ale brzy jsem pochopil, že Kristus to myslel ve skutečnoti jinak, způsobem, který je absolutně pozitivní a ochranitelský ve vší jeho moci Božího syna. A tehdy, když jsem čelil s jednou mimořádně spřízněnou duší na tomto literárním serveru (říkala si Aine, byla to vyjímečná virtuální bytost, nabitá inteligencí a schopností vidět věci popravdě, uměním své myšlenky přiléhavě vyjádřit a nelhat, nikdy jsem ji fyzicky nepoznal, nádherně malovala), tak tehdy, když jsme čelili ve dvou osobním útokům agresívního lidského deprivanta, zazněla z mé hlavy slova, kterých jsem nikdy nelitoval, nicméně způsobila po jistém čase tragédii (srovnání s opakováním mantry při vymítání ďábla nemá daleko k pravdě).
..................

Macumba

Nemám právo, Vyšší moci, žádat tě vlastními ústy o slitování
nad zlým konáním našich nepřátel,
kteří nám vyvoleným brání v konání dobrých úmyslů,
kteří nám vyvoleným brání v dosahování cílů a pouti po správné cestě.

Vím, že slitování ani nerozdáváš, chráníš jen nás, vyvolené,
kteří chápeme tvé zákony, tvůj kodex a tvoji přítomnost v těžkých chvílích.
Nikdy od nás nežádáš dík, jen přihlížíš, střežíš a používáš svoji ničivou sílu.

Dal jsi nám víru, abychom věřili v sebe anebo v jiné,
dal jsi nám lásku, abychom sami sebe milovali anebo bratry a sestry vyvolené.
Máme své dary a tvoji ochranu.

Tak jsme to chtěli, my vyvolení, a ty konáš z vlastní vůle,
vnímáš naše rozhořčení a zabíjíš naději anebo životy
našich nepřátel, kteří nás napadli anebo zranili.

Jsme tvoje děti, Vyšší moci.
..................

Žijte v pravdě a Kristu (jak jsem pochopil z Vašich slov), pane Marku, a raději si příliš nezahrávejte s Vyšší mocí. Vaše osobní štěstí je moje úplně nejvíc upřímné přání. Energie myšlenky dokáže tvořit budoucí realitu, ovšem nejen tu Vaši. Tohle nikdy nepodceňujte.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky