Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

DISKUSE: Templetonova cena již rok ve správných rukou: Halíkova schizofrenie. Totalitní vtip mediálního kněze. Nelze sloužit dvěma pánům. Dupot holínek Halíkovy duhové gardy?

Templetonova cena již rok ve správných rukou: Halíkova schizofrenie. Totalitní vtip mediálního kněze. Nelze sloužit dvěma pánům. Dupot holínek Halíkovy duhové gardy?

připomíná planetárně významný okamžik z loňského března a přináší zasvěcenou analýzu Jiřího Fuchse, věnovanou myšlenkovému velikánovi, jakého jsme od dob Járy Cimrmana neměli

zpět na článek »
Chcete-li přidat komentář, musíte být registrovaný uživatel. Přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Pes, který štěká, nekouše…  (Ivan Ducar)
14.03.15 00:16
Upřímně jsem se snažil, ale z celého textu Jiřího Fuchse jsem především nepochopil, proč mne má zajímat, co kdy a kde pronesl nějaký Tomáš Templeton Halík?

„Nebe a peklo považuje jen za stav mysli“… jaké mysli? čí mysli? to mají všichni lidé v lebce stejný software? Kde bere Halík vůbec kuráž k něčemu takovému zobecňovat? To snad nejslabší článek řetězu určuje měřítko chápání příšerně složitých principů, které sunou lidstvo vpřed?

„Pravdu má za relativní“… co je to podle Halíka „pravda“?, a pokud má skutečně v rukávu nějakou verbální interpretaci (ta je ideální) pojmu pravdy, pokud chápe dokonce definici pravdy!, tak jak si ji může dovolit relativizovat z podstaty jejího exaktního významu? Má ten člověk vůbec nějaké exaktní vzdělání, nebo spíš naturální myšlenkový potenciál?

„Křesťanství považuje jen za jednu z historicky podmíněných duchovních cest“… duchovními otcové křesťanství nejsou jeho vykladači a není to především filosofie (buddhismus je filosofie), křesťanství je forma přesvědčení a na tyhle paradigmata existuje jediný nezpochybnitelný monopol! Kristus žil jako člověk a zanechal po sobě miliardy následovníků, rodili se a umírali po celá staletí, to On je inspiroval ke vznešenému životu svým osobním příkladem, žádné filosofické etudy made by Halík na tom nic nevylepší. Ty následníky inspirovaly Kristovy činy, nikoliv apriori slova. Kdo pronáší apriori slova a předstírá kavárenské činy, na toho si kdokoliv z věřících „doplivne“ s úsměvem.

Proč bych měl na toho člověka chtít doplivnout? Čím si to zasloužil? Kromě jalových frází, podmíněných jeho pochybným teologickým vzděláním, z něj nikdy nevypadlo nic, co by mne přinutilo bojovat o vlastní přesvědčení. Na jeho zednářských čtyřicet miliónů mu sere pes, takovou částku dokázal Kalousek rozdat svým kamarádům za jedno odpoledne v parlamentním baru.

Důkazy o existenci jevů mezi nebem a zemí, které změnily životy vyvolených, nelze násilně zprivatizovat pro celospolečenskou diskuzi, vtěsnat je do povrchních, rádoby zasvěcených frází kavárenského kněze a předhodit k přetřásání ateistickému davu pod vlajkou ekumenismu. Ty důkazy jsou abnormálně intimní záležitostí, jejichž svědky jsou často jen „nepochopení“ jedinci, kteří se možná i hodně snažili podělit o svoje poznání, ale neměli s kým, nenašli rovnocenné partnery, kteří by rozuměli jejich řeči. Občas skončili v plamenech na hranici nebo na výspě společenského opovržení.

V jednoduchosti je síla, esoterická síla, ale Tomáš Halík to neví. Nikdy to nepochopí, je to zbytečně vzdělaný amatér. Vznešený mluvka.
....................
„Dal jsi nám víru, abychom věřili v sebe anebo v jiné,
dal jsi nám lásku, abychom sami sebe milovali anebo bratry a sestry vyvolené.
Máme své dary a tvoji ochranu.“ … Věřím, a začal jsem se svým vlastním způsobem modlit.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky