Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Na Doněck a Luhansk mají být vypuštěny balistické střely a odpálit zásobníky s chlórem. Situace na frontě se Kyjevu komplikuje. Pučisté mluví už otevřeně o vyhlazení všech Rusů na Donbasu

Na Doněck a Luhansk mají být vypuštěny balistické střely a odpálit zásobníky s chlórem. Situace na frontě se Kyjevu komplikuje. Pučisté mluví už otevřeně o vyhlazení všech Rusů na Donbasu

3. 8. 2014

Tisk článku

Václav Danda sleduje stále dramatičtější situaci na Donbasu a snahu o „konečné řešení“, ke kterému Kyjev směřuje, zatímco média se věnují maximálně pádu letadla MH17

Situace na východní frontě se pro kyjevské pučisty stále více komplikuje. I když vojenská přesila proti Doněcké a Luhanské republice je obrovská, stále se nedaří zlomit odpor obránců Donbasu. Poslední zprávy naopak hovoří o tom, že kyjevským jednotkám obkličujícím Luhansk a Doněck chybí voda, jídlo i munice a některé jednotky již začaly vyjednávat s domobranou o své kapitulaci.

pp

Čtěte ZDE: Ukrajinský pilot se přiznal k sestřelení Boeingu: Kyjev nasadil do bojů podle CNN balistické střely. Strelkov a jeho „Cristeros“ – zamlčovaný rozměr občanské války

Kyjev se chystá odpálit raketami zásobníky s chlórem

Přesto Kyjev tvrdí, že zlomí odpor Novoruska do jednoho měsíce. Co stojí za těmito tvrzeními, kterým neodpovídá stále složitější situace na frontě? Řešení tohoto rébusu poskytl o víkendu ministr obrany Doněcké republiky plukovník Igor Strelkov. Na mimořádné tiskové konferenci sdělil, že domobrana má poznatky o tom, že v dobytém Kramatorsku se připravují balistické střely, které by měly zasáhnout  zásobníky chlóru v Doněcku a Luhansku. „Ukrajinští vojáci se připravují na monstrózní akci. Podle našich údajů, které jsme získali zpravodajskou cestou, byly na letiště v Kramatorsku dodané tři balistické rakety. Cílem jsou zásobníky chlóru v Doněcku a Luhansku, které obsahují 160 a 120 tun jedovaté látky,“ uvedl Strelkov.

Celá východní Ukrajina, kromě míst, která ještě ovládají orgány Novoruska, se zvolna mění v jeden velký koncentrační tábor. Další a další zprávy hovoří o vraždění a únosech celých vytipovaných skupin, které se v květnových referendech vyslovily pro samostatnost Donbasu

Kyjev se podle něho po odpálení raket chystá svést odpornou teroristickou akci právě na domobranu, s vysvětlením, že právě její rakety zasáhly zásobníky v metropolích a také chemický závod v Gorlovce. "Následky tohoto útoku mohou být nepředstavitelné. Oběti by se počítaly na desetitisíce,“ konstatoval Strelkov.

Zdroje vytěžit lidi pobít

Pokud by se Kyjev k tomuto kroku odhodlal, byl by to nejhorší zločin od použití chemických zbraní v zákopech první světové války. Že to Porošenkovi lidé myslí s vyhlazením velké části obyvatelstva Donbasu vážně, potvrdil nedávno jeden z režimních novinářů v Ukrajinské televizi. V hlavním vysílacím čase divákům nečekaně otevřeně sdělil, že obyvatelstvo Novoruska, by mělo být z velké části vyhubeno a Donbas použit pro Ukrajinu jako zdroj surovin:

"V ukrajinském národním zájmu je využít Donbas jako zdroj a zbytečné lidi je třeba jednoduše pobít," řekl Bogdan Butkevič. "Donbas – to není jen depresivní region. Je tam strašné množství nepotřebných osob. Absolutně vědomě o tom mluvím. V Doněcké oblasti jsou asi 4 miliony obyvatel. A nejméně půldruhého milionu z nich je zbytečných. My nepotřebujeme rozumět Donbasu. Musíme chápat ukrajinský národní zájem. A Donbas je třeba použít jako zdroj. Neznám recept, jak to udělat rychle. Ale jsou tam lidé, které je prostě nutno zabít."

Slova tohoto Západem podporovaného kyjevského novináře - demokrata korespondují s mnoha dalšími podobnými informacemi. V uplynulých dnech jsme již psali o tom, že městská infrastruktura na dobytých územích již nemá být znovu obnovována a území Donbasu má být použito mimo jiné k těžbě "břidličného plynu", který se právě kolem Slavjanska a Doněcka nachází v zajímavém množství. Toto území již podle všeho bylo prodáno západním „investorům“.

pp

Čtěte ZDE: Pozadí občanské války: U Slavjansku a Doněcku se ve skutečnosti bojuje o břidlicový plyn. Jihovýchod Ukrajiny byl již prodán západním naftařským firmám

Ukrajina se mění ve velký koncentrák

Celá východní Ukrajina, kromě míst, která ještě ovládají orgány Novoruska, se zvolna mění v jeden velký koncentrační tábor. Další a další zprávy hovoří o vraždění a únosech celých vytipovaných skupin, které se v květnových referendech vyslovily pro samostatnost Donbasu.

Podle očitých svědků to připomíná scény z hororových filmů o „odchytech lidí“. Například v Charkově 30. července před supermarketem ATB Lyubotin zastavilo šest autobusů, z nichž vyskákali příslušníci speciálních jednotek Národní gardy v maskáčích a se samopaly. Uzavřely obchodní centrum a vyvedly z něj všechny muže od 18 – 60 let. Muži byli pod hlavněmi samopalů naloženi do autobusů a odvezeni neznámo kam. Údajně se tak Kyjev pokouší mimo jiné získat i nové brance.

Zprávy o dramatických únosech mužů, kteří jsou násilím nuceni jít bojovat na východ se množí. Stejně tak přibývají protesty a rebelie proti nuceným odvodům. Černá komanda Národní gardy a Pravého sektoru „verbují“ pod hlavněmi samopalů lidi čekající třeba na autobus nebo tramvaj. Vtrhávají do bytů, restaurací i do kin. Teprve později zjišťují, kdo v síti uvízl. Pokud se ukáže, že jde o rusky mluvící občany jsou často internováni v koncentračních táborech, které vznikají na celé východní Ukrajině.

Lidé brání své domovy

Hlavní evropská i americká média nyní zcela soustřeďují svou pozornost na boj Ameriky, respektive Západu proti „neposlušnému“ Rusku. Svým způsobem je to pochopitelné: Právě o to v celé ukrajinské tragédii ve skutečnosti jde. Jenže na východě rozpadajícího se ukrajinského státu mezitím umírají po stovkách lidé, kteří už jen brání zbytky svých domovů, v nichž až do státního převratu v Kyjevě relativně poklidně po desetiletí žili.

A zdá se, že prozápadní pučisté nyní chystají další eskalaci tohoto vraždění. Nikoli náhodou i česká média o situaci na bojišti v posledních dnech „ztrácejí zájem“, maximálně referují o „vyšetřování“ pádu letadla MH17. Jde o podobné pokrytectví, jaké produkují při „zpravodajství“ o izraelském vraždění v Gaze. Obě „protiteroristické operace“ mají vskutku mnohé společné. Kromě jiného „zaoceánské sponzory“ a jejich světovládné zájmy.

Narozdíl od mainstreamu budeme vše proto nadále intenzivně sledovat a naše čtenáře nezávisle informovat. Tak chápeme úlohu médií my. Proto jsme Protiproud.

pp


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Nevěřící papež ve Fatimě: Poselství Matky Boží pošlapáno. František má opět formu. Nevyrovnaný účet s Pannou Marií? Na cestě subjektivismu a pohrdání. V čem spočívá konečný střet s královstvím satana?

Nevěřící papež ve Fatimě: Poselství Matky Boží pošlapáno. František má opět formu. Nevyrovnaný...

Je to tu: Sto let od Fatimy. Vstoupili jsme do klíčové fáze dějin? Milióny buší do klenby nebes. Co říkají proroci? Tajemství příliš děsivé pro zveřejnění? Trest duše je horší než trest těla. Na konci bude vítězství

Je to tu: Sto let od Fatimy. Vstoupili jsme do klíčové fáze dějin? Milióny buší do klenby...

REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky