Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Havloidní krevní skupina

Vazena redakce,

jak jsem jiz predeslal v jednom z mych prispevku v minulosti, politicke uvahy a komentare "umelcu" na obou stranach oceanu nekdy jdou az za hranice soudnosti, kdyz pomineme i tu vkusu. Je totiz znamym faktem, ze charakter jejich profese je predevsim zosobnovani casto fiktivnich postav, do jejichz osobnosti se musi plne ponorit, aby odvedli pozadovany vykon. Az dosud, v poradku. Tedy do te doby, nez se zacnou vyjadrovat k politicke realite. Zvlaste potom, kdy projevi verejne sve prani si "zahrat prince", udajne jiz za hranici puberty.

Nyni nas hrdina, ktereho vynesla k popularite jeho protestni pisen "Za co, Boze, za co", se stal stastne zenatym muzem a otcem. Jeho rodinka spokojene pluje na bilem oblacku, dost vysoko na to, aby tam nedolehl "hluk reality z podzamci". Nas bodry synek z ostravska  totiz prave pripustil v "Parlamentnich Listech", ze ma "havloidni krevni skupinu". Dale nasleduje, mimo jine,  standartni vycet spatnych vlastnosti pana presidenta a stejnym jednim dechem pripousti, ze ho osobne nezna. Logika, ktera mi unika. I kdyz se to rymuje.

Z jeho dalsich vet pak jeden dostava pocit, ze Don Quixote se opet probudil, tentokrat v ceske kotline. Ten dnesni dokonce odlozil sve sportovni nacini, kone a mec z doby moderniho petiboje a jeho mladistve nerozvaznosti a poliben Muzami, nevnima, nevidi a neslysi. Pravda a laska je heslem dne, Tomasek je optimista, ze doba je zla a s ni i lide zna pry jen z vypraveni.... muze tedy mluvit o velikem stesti. Takze nyni my ostatni mame jasno, odkud se berou vsechny ty nazory, kterymi "obohacuje verejnost". Je jen dalsim obyvatelem "paralelniho vesmiru", virtualni existence, kterou mu nejspise umoznuje jeho "financni zdatnost".

Otazka zustava... je mozne, ze je stale tak naivni, nebo byl "nakazen havloidnim virem", na ktery je tak hrdy? Ze takto mluvi muz, ktery se blizi letum Kristovym je na povazenou... Kdyby alespon mel dost soudnosti, aby si sve nazory nechal pro sebe a drzel se sveho "verpanku"... vzdyt ho (doufejme) politika nezivi a snad tomu tak bude i v budoucnosti. Ale Cesko je zeme neomezenych moznosti, momentalne ho "chrani" take herec. Nikoliv proti vetrnym mlynum, ale proti "ruske agresi". Je jen otazkou casu, kdy pan Putin bude narcen z vyskytu slunecnich anomalii. To je snad az dosud jedine, z ceho jeste nebyl obvinen.

U pana Stropnickeho take neni nikdy uplne jasne, jestli to "predstira" ci to bere vazne. Herci a politici, tot stejna celed, rozlisovana jen platebni tridou... a rolemi malymi ci velkymi. Byt "bidak" na divadelnich prknech je jedna vec, byt jim v politice je vec jina. Tam se totiz "upisuji duse dablu" a ten ma sve velmi vykonne "exekutory". Sobotka a Faust by mohli vypravet, kam nezdrava ctizadost muze vest. Bohousek by to jeste mohl "uhrat do outu" vstupem do klastera... vizualni predpoklad jiz ma, hlavicka vzdy vzorne vyholena  a zena se take vice nevyskytuje. Rozjimani o statcich pozemskych by tam jiste nemelo zatezovat jeho "intelekt". Budme milosrdni, nejak "to" nazvat musime.

Se srdecnym pozdravem z Kanady,

George Smekal, Ontario, Canada.

Oranžové kalhoty a nagelované vlasy

Dva příklady mi v těchto dnech ukázaly, jak zhoubný vliv na myšlení a jednání nových generací mužů nebo spíše "mužů" má přefeminizované školství a všeobecně objímající hypertrofované korektní pochopení pro druhé.

Včera (15. 6. - pozn. PP) v Událostech a komentářích se moderátor ptal pana Romana Sklenáka, zda mu není premiera Sobotky líto. Pan Sklenák nechápal. Snažil se vysvětlit, že politika je tvrdá hra, že cítí maximálně jistou míru nespravedlnosti vůči Sobotkovi, rozhodně však ne lítost. Moderátor nic z toho nepochopil a položil stejnou otázku o lítosti hned 3x. Moderátor zjevně již díky mnohaleté indoktrinaci svého uvažování politickou korektností a feminizačním působením není schopen rozpoznat a uvěřit, že chlap vůči chlapovi prostě lítost necítí. Obzvláště ne při práci nebo byznysu. Nebo třeba sportu. Lítost není parametrem chlapského uvažování vůči jinému chlapovi , jehož v práci potká běžný a očekávatelný neúspěch.

Dnešního rána byl v radiu rozhovor s ředitelem pražské ZOO Bobkem. Pan ředitel s nadšením vyprávěl, jak odchovávají Koně Převalského a ty pak letecky přepravují do Mongolska a tam je pouští na svobodu. Indoktrinovaného moderátora nenapadla jiná otázka, než zda panu řediteli není těch koňů líto když je pouští... Ředitel Bobek opět nechápal a snažil se vysvětlit moderátorovi, že to je přece smysl a úspěch jejich konání, že při tom pouštění koní na svobodu pociťuje výhradně štěstí.

Vypadá to možná jako maličkost či malichernost, ale je evidentní, že jsou zde generace chlapců a mužů se zcela potlačeným chlapstvím. Ostatně často je potkávám v metru. Mají ručičky a nožičky tenké jako pavouci, v životě nebyli v tělocvičně, velikost bundy 36, oranžové kalhoty a nagelované vlasy. Jestli tohle by nás mělo někdy ubránit před nějakými zdivočelými hordami opravdových chlapů, co vyrostli s AK 47 v ruce, pak Pán Bůh s námi...

T. M. Miklas

Česká sociální strana dementů

Vazena redakce,

prave, kdy si ceska verejnost blahove myslela, ze veci nemohou byt horsi, stalo se. Volebni program CSSD, (Ceska socialni strana dementu), kde "pomazane hlavy" tohoto spolku rokovaly, jak dale postupovat pri organisaci dustojneho pohrbu tohoto seskupeni. Pan Zaoralek, zrejme inspirovan primo epochalnimi mnohahodinovymi projevy Fidela Castra opet zazaril se svym darem od Boha... mluvit hodiny o nicem. Pana "korouhvicku", ktery by mohl zahanbit i vypravece pohadek "Tisice a jedne noci" jiz nikdo nemuze brat vazne, jelikoz jeho integrita se nevyskytuje cela leta. Nu a pan Chovanec... klice od azylu opet prichazi na mysl.
 
Take dar zeme Ceske, nas Bohousek, ktery pry ani jiz nevychazi ze svych komnat, statecne predstoupil pred sve obecenstvo, aby mu jeho verni podekovali za jeho "zasluhy". Jedno ceske rceni rika, ze kdyz se stesti unavi, sedne si i na prislusniky chovnych plemen. Ale i ono se casem "zmatori" a opusti "nehodneho" obdarovaneho, ktery ho soustavne pretezuje... tak dlouho se chodi s vedrem pro vodu... K tomuto zaveru asi take dosla jeho chot, nebot nyni "prehodnotila" svuj manzelsky stav. Pokud o nej pecoval stejnym zpusobem, jako o blaho ceskeho naroda, byla opravdu trpeliva. Takze Bohousek a jeho pet svestek asi pujde hledat stesti ve svete, nejspise toho bruselskeho.
 
Jeste ze Mutti Merkel nepozbyla uplne sveho "materskeho pudu" a oceni jeho zasluhy o zmar ceskeho statu. Materske mleko ci ne, Andelka "to zvladne" Na pokyn jeji ladne rucky jiste "mamanek" najde teplo domova v nejake nore, kterou pro nej vytvori, i s jeho lingvistickym deficitem. Zrejme tito dva si rozumi i bez slov. Vzdyt cesky "Absurdistan", se svym (ne)omezenym potencionalem, kde skomirajici politicka strana dovede zaradit do sveho nekrologu i zabavnou "kulturni vlozku" ve forme diskuze o chovu norku nemuze nechat nikoho na pochybach, ze jeji byvaly sef se bude citit jako doma se svymi souverci, kteri rukou nerozdilnou pracuji na zahube Evropy. Tomu nasvedcuje i posledni "ulet" EU, kde se uvazuje o zalozeni evropske armady, udajne kvuli "nebezpeci" z Ruska... asi takove, jako bylo pri "umravnovani kacirskeho" Madarska, NDR a Ceska v minulosti. Cim vice se veci meni, tim vice zustavaji stejne... ach jo.  
 
Srdecne z Kanady,

George Smekal, Ontario, Canada.    

Medžugorje

Manipulátoři a ohlupovatelé, páni Hájku, Semíne, Klausi, Štulo, Malý, Pospíšile a další,

čekám, asi marně, že pochválíte papeže za zpochybnění zjevení v Medžugorje, které bylo od počátku zpochybňované místním biskupem Zaničem a které posloužilo k nalákání lidí a k obohacení na jejich úkor.

Děkuji.

S pozdravem

Jaroslav Rejman

 

Vážený pane Rejmane,

pokud Vám jde o seriózní komunikaci, formulujte, prosím, své maily jinak.

Jistě, Medžugorje je s největší pravděpodobností falešné. Nemáme však potřebu ani prostor na vytrhávání těchto témat z kontextu a chválu papeže Františka za takovéto věci. A to z toho důvodu, že v rámci jeho katastrofálního pontifikátu a celkového současného vývoje v Církvi se jedná v podstatě marginalitu - drobnou epizodu, na níž bychom těžko postavili celé téma článku. Není vyloučené, že to v některém z budoucích zmíníme v patřičné souvislosti.

František je navíc natolik nekatolický papež, že i některé jeho správné kroky jsou mnohdy vedené zmatečnými - nikoli těmi správnými a zásadními - pohnutkami.

Za redakci Protiproudu zdraví Ivan Poledník

Politická situace v Česku

Vazena redakce,

Politicka situace v Ceske republice v poslednich mesicich se zda daleko presahovat i jiz temer systemovy stav "organisovaneho chaosu," ktery dela tezkou hlavu i tem jeho nejlepe fundovanym znalcum, nemluve o "amaterech" v zahranici, kteri se marne snazi v ni dobrat nejakeho smyslu. Ale presto nam, "drive narozenym", se zacinaji vybavovat nektere aspekty, ktere tu jiz byly v minulosti, ktere zavani novou nastupujici totalitou, ktera pouziva jeji nemenne postupy.

Snad nejvice je markantni "podchycovani mladych", jejichz zivotni zkusenosti jsou prakticky mizive, ale prave proto jeijch "nachylnost k nadseni" pro pochybne cile je o to silnejsi. Jejich fascinace pro vse "zapadni", utek do "virtualniho sveta", kde jsou isolovani od zakladniho smyslu lidskeho zivota a jeho pravych hodnot. Nicivy konsumerismus, ktery je zbavuje poslednich zbytku nejakeho "moralniho kompasu" a tim otevira cestu k vytvoreni ukazu, ktery je znam z pokusu profesora Pavlova s jeho psy, tedy jakesi "lidske jednotky", bezhlave reagujici na povely jeho pana. Nemam zdani, jaka je jich takto postizena, ale i sebemensi cislo je na povazenou.

Mam za to, ze cesky narod se opet ocitl v situaci, ktera pripomina udalosti po Bile hore. Lvi podil na tom ma bezesporu zradna ceska vlada, jejichz nekteri clenove by "prodali svou vlastni matku" pro kratkodoby osobni zisk a doufaji, ze jsou "na spravne strane". Je temer jiste, ze pan Sobotka jiz nedockave hledi k Bruselu, kde hodla dale pobirat kralovsky plat v nadeji, ze jeho chlebodarci oceni jeho Jidasskou praci a spat spankem spravedlivych. Pan Herman a jeho "soukmenovci" jsou dalsim prikladem, jak hluboko muze klesnout "prodejny chamtivec", kdyz cena je dostatecna.

Je tedy nasnade, ze tento rok bude prelomovy v mnoha aspektech, vzrustajici hysterie smerem k Ruske federaci, zacleneni casti ceske armady pod veleni Bundeswehru, jeji pritomnost ve svazku NATO u ruskych hranic, zvysujici moznost ke konfliktu Ceske republiky a nasledny dopad na jeji bezpecnost. Jak dlouho bude Putin tolerovat tyto provokace je jen otazkou casu, tedy ne zda, ale kdy, ale jedno je jiste, kdyby v Kremlu jeste sedelo Politbyro, Evropa by jiz pripominala mesicni povrch. Nemuze byt zadnych pochyb, chovanci azylu se zmocnili klicu... Buh s nami a zle pryc.

Srdecne se louci z Kanady
George Smekal, Ontario, Canada

1 2 3 4 5 ... 73
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky