Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Proč je důležité bojovat za "rudého" Madura

Vážený pane Hájku,

s potěšením čtu již několik let Vaše články a jde jednoznačně o nejpodnětnější čtení z celého Protiproudu.

Po přečtení Vašeho posledního článku Jícen války nad Koreou se musím přiznat, že nerozumím jedné věci.

Píšete kromě jiného .....Výbušných míst na planetě po necelém roce jeho vlády nejenže neubylo, ale je jich víc. A jsou rozžhavená: Ukrajina a celá východní hranice Ruska, Jihočínské moře, Irák, Sýrie, Libye. Ale také Venezuela, kde americké tajné služby již rozjíždějí „barevnou revoluci“ podle známého scénáře. „Vývoz americké demokracie“ prostě pokračuje s neztenčenou silou.

Velice mě zaujala věta ohledně Venezuely, neboť mě tamní dění celkem zajímá. Vzhledem k tomu, že situaci v této latinskoamerické zemi označujete za další z "barevných revolucí", chápu Vaše sdělení tak, že tamní režim podle Vás nezavdává dostatek příčin pro skutečně masový a spontánní odpor domácího obyvatelstva. Pokud na svržení Madurova režimu musí pracovat zahraniční rozvědky (v čele s USA), chápu to tak, že tamní odpor není lidový a už vůbec není legitimní. Nechci Vám nic vkládat do úst, na druhou stranu se snažím Vašim dílům co nejlépe porozumět.

Pokud jsou moje skromné myšlenkové postupy správné, stojíte tedy v jednom ideovém šiku s panem presidentem Nicolasem Madurem pod společným rudým praporem? Nebo se ve svých závěrech mýlím a Vy jste to myslel jinak? Velmi Vás prosím o vysvětlení, protože já tomu prostě nerozumím.

Děkuji,

Váš oddaný čtenář Jiří Topka

 

Vážený a milý pane Topko,

děkuji za zajímavý dopis i dotaz. Jsem samozřejmě rád, že jste “oddaným čtenářem” Protiproudu a neméně mě těší, že nad našimi články přemýšlíte. Ono to spolu samozřejmě souvisí. Za ta léta, kdy Protiproud řídím, jsem si ověřil, že mezi našimi stálými čtenáři jsou převážně přemýšliví lidé. Někteří dokonce natolik, že si uvědomují, že při “inzertní blokádě”, které jako jeden z mála skutečně nezávislých webových názorových časopisů již dlouho čelíme, můžeme existovat jen z příspěvků našich skalních příznivců. Díky jim za to!

A pár slov k Vaší otázce: Venezuela je v komplikované situaci. Pád cen ropy, na němž je tamní ekonomika zcela závislá, způsobil rozvrat hospodářství. Prezident Maduro, nástupce Cháveze, je samozřejmě svérázná postava. Socialista latinskoamerického typu. To je něco zcela odlišného od neomarxistů evropských a severoamerických, kteří dnes ovládají politický a mediální mainstream: V Evropě přes Brusel (Socialistická internacionála), v USA přes “Deep State” (ony “bažiny”, které chtěl D. Trump vysušit - a jež nyní vysoušejí jeho - až k “mumifikaci”). A právě to odhaluje a zvýrazňuje celý problém.

V našich médiích, zvláště v ČT, sledujeme zcela jednostrannou interpretaci, která jako vždy věrně “opisuje” americká média Deep State: Lid se bouří proti Madurovi,  a ten potlačuje  odpor - a stává se prý diktátorem. Už to je zajímavý výklad. Pokud vím, slyšeli jsme odjakživa, že Maduro je diktátor - podobně jako iím údajně byl Chávez. Tak by si měli soudruzi novináři a politologové vybrat. Nemůžete se přece stávat někým, kým již jste.

Jenže ono je to samozřejmě ve skutečnosti tak, že Venezuela je politicky nesmiřitelně rozdělena. Právě tak jako veřejnost v USA. Právě tak jako veřejnost v evropských státech - ČR nevyjímaje. A nyní jde o to, že USA vyhrožují - Trumpovými ústy - té části venezuelské veřejnosti, kterou reprezentuje regulérně zvolený prezident Maduro, přímou vojenskou intervencí. Nebylo by to nic nového, Spojené státy, jak známo, zasahovaly v zemích latinské Ameriky vždy: buď přímou vojenskou akcí, nebo prostřednictvím CIA připravily státní převrat. V současné terminologii “barevnou revoluci”.

Jednu takovou úspěšně předvedly na Ukrajině, kde rovněž odstranily legálně zvoleného prezidenta - a dosadily za něj po státním převratu svou loutkovou juntu. Nyní ale na označují za agresora Rusko, uvalují na něj sankce kvůli Krymu, který Rusku vždy patřil (až do Nikity Chruščova, Ukrajince), ale jehož příslušnost k Ukrajině až do puče nikdo nezpochybňoval. Současně však otevřeně vyhrožují intervencí zemi, která se Spojenými státy nemá žádnou historickou souvislost, ani tam nežijí převážně Američané. Ale to je v pořádku, protože jde přece o tak chvályhodný “vývoz demokracie” západního typu.

Jinak řečeno: Je úplně jedno, co si kdo myslíme o Madurovi a vnitřním venezuelském politickém problému. Ten si ale musejí vyřešit Venezuelci bez jakéhokoli vnějšího zasahování. Což je samozřejmě požadavek iluzorní (hospodářský tlak USA a jeho vazalů a spojenců je obrovský). Ale Maduro se přesto drží, protože za ním stojí stále valná část veřejnosti (té chudší, která nemá na média žádný vliv) - a také armáda, což je jeho štěstí - a politická prozíravost. A tak už mu hrozí intervencí.

Jakmile bychom připustili, že intervence zvenčí je přípustná - ba dokonce morální - jsme ztraceni. Již zítra mohou například také k nám napochodovat “policejní sbory EU” - jakmile bude konstituována tzv. evropská armáda, jak se o to snaží Brusel, Berlín - a lidé jako premiér Sobotka. Repríza srpna 1968 je velmi reálná - a vlastně se již děje. Například různými “Centry proti dezinformacím”, omezováním internetu, svobody projevu (už se za to opět chodí do vězení) a tak podobně. Je to pořád totéž: imperialismus klasického typu - jen s novou (domněle) “lidskou tváří”.

Proto je tak důležité bojovat za “rudého" Madura alespoň narušováním jednolitého hlasu mediálního mainstreamu - tak jako v mnoha jiných tématech. A vůbec není důležité, zda s Madurovým pojetím socialismu souhlasíme, či si jej ošklivíme. To je přece věc Venezuelců.

Právě tak, jako má být politické uspořádání v Polsku věcí Poláků, v Maďarsku Maďarů, na Slovensku Slováků a v České republice Čechů, Moravanů a Slezanů - nikoli Bruselu či Berlína. Někdy prostě zapomínáme, jak je to všechno propojeno. Imperialismus mění kulisy a masky - podstatou ale zůstává.

Je Vám už můj postoj jasnější?

S přátelskými pozdravy

Petr Hájek

Zvykneme si i na tu šibenici?

Vážený pane Hájku,

přesně jste to vystihl – cituji "Trochu problém je, že jsme také v banku. Ale český člověk si zvykne. I na šibenici."

Ano, máte pravdu, máte víc než pravdu – český člověk si rád zvykne, český člověk to dokonce vítá, český člověk se na to těší ! A ještě více utáhneme šrouby, omezíme svobodu – proč ne, lidé to přeci chtějí a lidé ještě navíc velmi rádi za to zaplatí, nebudou protestovat, když jim kvůli tomu zvýšíme daně a zavedeme lepší biometrickou kontrolu!

Vycházím z rozhovoru, který jsem vedla tento týden s malým živnostníkem z okresního města – Babiše obdivuje, neudělal přece žádný podvod v daních, jednal podle zákona. A že nechal polít nesklizené pole jakýmsi herbicidem, no to se mu přece nediví, když zemědělec nechtěl ustoupit, a že byly publikovány případy, kdy postižení podnikatelé spáchali sebevraždu, to nemůže vyhodnotit. Ale jinak je to opravdu úžasně schopný  člověk, zavedl EET a teď musí všichni podnikavci platit daně, tak konečně je tu spravedlnost. A co ten nárůst byrokracie v účetnictví, všechna ta nadbytečná hlášení ? To nevadí, na to si živnostník platí účetní a nemá s tím starosti – jen té účetní musí za ten nadbytek administrativy více zaplatit, ale ona to dělá ráda, má se teď také dobře, koupila si již třetí nové auto. Ale na to nové auto jsem ji NEdobrovolně přispěla i já – neboť i mě ten malý živnostník zvýšil cenu. Jednou větou – za Babiše se mu daří jako nikdy ! Nechápaje, že za to vděčí hypotékám, nikoli Babišovi.  Ale k volbám nepůjde, volební místnost za svůj život nepoznal. Nepřesvědčuji a nenaléhám, aby využil svůj volební hlas, byla by to pro něj ztráta času, ostatní to udělají za něj. S tím ráda souhlasím.

Pane Babiši, ty volby jste už dávno vyhrál, jste geniální, není třeba ani ke znovuzvolení dělat kampaň. Máte podporu – jen si netroufám hádat jak velké většiny. Znám totiž i jiné malé živnostníky, kteří tyto postoje nesdílejí, ale myslím, že ti vás neohrozí.

A  rozhovor pokračuje -  co říkáte na to, že svoboda dle požadavku elit se bude omezovat třeba v dopravě – jen ti vyjímeční budou smět řídit auto, ostatní budou muset jezdit v naprogramované kapotě bez volantu a brzdy ? To prý až tak nevadí, protože když člověk jede dlouhou cestu je unavený a nemá ho za volantem kdo vystřídat.  A tak to šlo dál všemi obory ….

Mohu jen konstatovat, že tito lidé si nezaslouží svobodu – oni pro ni nejsou ochotni nic udělat, oni ji nechtějí, oni  nejsou ochotni o ní ani přemýšlet, oni ale tím pádem nejsou ani schopni domyslet konce té nesvobody.

Před dobrým hráčem v pokeru dávám přednost čistotě úmyslů.  Možná jsou ve hře i jiné možnosti.

Srdečně zdravím

Celestina Hedvik

Pán tvorstva opět promluvil

Vazena redakce,

Pravidelni ctenari "Parlamentnich Listu" byli opet insultovani onim nahodnym a chaotickym shlukem bunek s krycim jmenem Pavel Novotny. Skoro by se zdalo, ze nekteri z nich musi trpet "masochistickymi sklony", pokud vubec reaguji na jeho verbalni prujmy primymi dotazy na Jeho Velicenstvo... a chodi si pro "nasup". A on hrozne rad vyhovi... on je svym zpusobem lidumil. To se u nej projevuje vskutku osobitym zpusobem, jemu vlastnim.

Pred nedavnem dokonce polemizoval o moznem potencialnim znasilneni jeho nezletilych dcer. To by ale souhlasilo s nazory tech, ktere chce tak nadsene vitat. Nabizi se teorie, ze rodinka asi jiz ve skrytu praktikuje islamske pravo... chudinky ani netusi, ze jiz prohraly loterii zivota s otcem mdle mysli. Co na to matka?! Buh sud. A On asi bude, brzo.

Tuto skutecnost potvrdil dalsim brilantnim prohlasenim, ze svet bude slouzit Zidum. Ti moudrejsi o tom nemusi mluvit, ti konaji. Z toho je zrejme, ze si nas inteligent jeste nedoplnil sve chatrne vzdelani, u pokeroveho stolu ponekud obtiznejsi zalezitost. Jinak by vedel, ze jeho oblibena kultura ustrnula v 7. stoleti a mezi nami devcaty, ona Zidy take dvakrat nemusi... ciste z fyzickeho pohledu, pan Novotny ma hyzde schopne sedet na trech zidlich, ale ty dulezite dve asi nezvladne.

Skloubit Toru s Koranem... na to proste nema. A kdyby opravdu projevil zajem o skutecnost, tak by se dovedel, ze svet dnesnich dnu silne pripomina atmosferu pred druhou svetovou valkou a jeho souverci ve Francii, tedy ti prozretelni, ji opousteji. Od zvyseneho stavu pohotovosti je jenom krucek k stannemu pravu... a Makaron jim pomocnou ruku nepoda, ten bude v krytu prvni.

Se srdecnym pozdravem z Kanady, George Smekal, Ontario, Canada.

Jaký bude náš osud?

Srdečně zdravím pane Poledníku,

jakoby se čas zrychlil, nemám už ani moc možnost přečíst všechny články - ten dnešní se povedl, je výstižný a podložený fakty. Je zde ještě maličkost o které se málokdo zmiňuje. 820 km hranic s chalífátem, tedy volně prostupných hranic je stejně děsivé, jako snižování počtu původního obyvatelstva. Pokud bude pro původní obyvatele situace neúnosná, začnou odcházet a to především ti, kteří mají vzdělání a řídí nové technologie. A teď si představte, že odejdou tací specialisté, kteří odpovídají za bezpečnost jaderných elektráren! To je špička pyramidy, v každém průmyslovém odvětví je dnes nejdůležitější bezpečnost, neboť jak proces výroby tak jeho konzumace je dalším bezpečnostním rizikem pro celou Evropu. Myslím, že by tato problematika stála také za úvahu zmínit.

Ptáte se trefně - jaký bude náš osud? Když o těchto tématech mluvím s lidmi z venkova zjišťuji, že je to až tak moc nezajímá. Budou prý volit ANO. Babiš je pro ně favorit, protože donutil hospodské platit daně. Závist běžného občana se zdá být bezbřehá a nedohlédne dál než do vlastní kapsy. Pokud bude tedy venkov volit Babiše, jak to uhrajeme?  I když předpovězená budoucnost je slibná - státy bývalé Varšav. sml. se oddělí od západ. Evropy a budou si držet křesťanské hodnoty, může cesta k tomu být velmi těžká. I když někteří u nás již pochopili, že když tu nebudou migranti, budou k nám jezdit  evropané a to nejen na dovolenou. Kdyby se to vzalo za tento konec, mohli bychom zrušit průmysl, protože bychom se snadno a příjemně uživili na turistickém ruchu.

A ještě mě pobavila jedna věc - venkovští důchodci si spočítali, že když utratí svých 10 důchodů, odvedou na DPH tolik peněz, že si vlastně sami sobě prostřednictvím státu zaplatí 2 důchody. A přesto nechápou, že daně jsou extrémně vysoké a měly by se snížit. A přesto budou volit ANO, aby podpořili tvorbu dotací a inflační spirály.

Mějte se krásně a piště dál !

Celestina Hedvik

Firma obchodující se zbraněmi

Dobry den,

precetl jsem si vas clanek o vybuchu municaku ve Vrbeticich. Ne se vsim mohu souhlasit s ohledem na moje znalosti v oblasti munice a vybusnin, nicmene mozna by stalo za to prozkoumat blize firmu Imex group, jeji personalie a zejmena udajnou ucast syna prezidenta Slovenske Republiky v teto firme.

Jozko

1 2 3 4 5 ... 74
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky