Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Nepouštět děti do školy?

Vážená redakce Protiproudu, 

reaguji na Váš článek od p.Klause ml.

Shodou okolností mají naše děti besedu v rámci festivalu Jeden svět i u nás v knihovně. Zjistila jsem si podrobnosti a jediné východisko znamená omluvit děti ve škole. Ale jak se k tomu mám postavit: nutím děti lhát, přestože je celý život učím mluvit pravdu, ale bojím se o ně, jistě chápete proč. To je mám pokaždé omlouvat? Poslala jsem také dotaz na VORP. Nicméně mám obavy, že bych vhodné spojence, kteří by to se mnou dotáhli až do konce, bohužel nenašla. 

Děkuji a přeji hezký den

E.

Zrušme ten nesmysl! (Otevřený dopis našim nejvyšším ústavním činitelům)

Vážený pane prezidente, vážený pane předsedo vlády, vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane předsedo Senátu.

Vím, že v současné neklidné době, kdy se „nehraje“ o nic menšího, než je  existence svobodné  Evropy a světový mír, bude asi můj požadavek znít trochu komicky. Možná si řeknete, „jeho starosti bych chtěl mít“.

Ale vězte, že  i taková zdánlivá „maličkost“, jako je neustále se opakující manipulace s časem,

hraje v životě každého občana nezanedbatelnou roli. Mnoho lidí  tvrdí, že jim to nevadí, některým to i vyhovuje, mnozí se na „letní čas“ i těší. Budou prý mít  „delší“ den.

Ale dotkne se to nakonec téměř všech. Každý z nás se pravděpodobně setká s někým, komu to vadí. S vlastními dětmi, které musí do školy už na sedmou, cestou do práce s řidičem autobusu, který může mít problém plně se věnovat řízení, protože musel vstát ve tři místo ve čtyři, s lékařem, který se musí  stoprocentně soustředit na zákrok, a může mu to dělat potíže, neboť mu ani ranní káva nepomohla úplně překonat ten hodinový „skok“. A tak bychom mohli pokračovat dál.

Ano, mnoha lidem to nevadí. Nejsou citliví na zásah do   biorytmu  organismu, jejich vnitřní orgány to nepocítí, jejich psychice nevadí, že s nimi někdo „vorá“.  A já se na ně nezlobím.

Ať chodí do práce o hodinu dřív, ať si uspořádají denní režim podle svého. Umožněme jim to.

Upravme kvůli nim třeba  zákoník práce nebo i jiné předpisy. Udělejme pro ně maximum možného.

Ale nedopusťme, abychom se jim my, kterým vyhovuje ten od přírody normální astronomický čas, museli přizpůsobovat.

Nenechme si ničit zdraví kvůli těm, kteří ráno nemohou dospat a tak nutí vstávat všechny.

Nenechme si ukrajovat zbytky svobody způsobem, který je proti přírodě i zdravému rozumu.

Nechtějme poroučet větru a dešti!

Nechtějme bránit planetu Zemi před přirozenými změnami klimatu, které na ní  probíhají nezávisle na lidech již miliony let, a pokud lidstvo nezničí Zeměkouli jadernou apokalypsou, pravděpodobně tady ještě miliony let probíhat budou.

Nechtějme přibrzďovat, nebo naopak zrychlovat rotaci osy zemské. Ona si to příroda ohlídá sama.

Vážený pane prezidente, vážený pane předsedo vlády, vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane předsedo Senátu.

Zvažte, prosím, mé argumenty i ostatní aspekty této politováníhodné činnosti, kterou manipulace s časem, podle mého názoru, jednoznačně je.

Pokuste se vžít do pocitu nás citlivějších, kterým tyto „pokusy na lidech“ opravdu vadí a využijte vašeho politického vlivu k nastartování procesu vedoucího ke zrušení tohoto  nesmyslu.

S úctou

Zdeněk Lanz

Odchází snad Velká Británie z Evropy?

Hysterie a vyhrožování eurounijních politiků, jaké se zvedlo po oficiálním vyhlášení odchodu Velké Británie z EU, nemá nikde na světě obdoby. Kolik lídrů EU vyhrožovalo Velké Británii tvrdým jednáním a „vyhazovalo“ ji ne z EU, ale rovnou z celé Evropy? Přitom Velká Británie stále zůstává velkým a vlivným evropským státem a domnívám se, že časem její důležitost ještě vzroste. Opustila pouze sdružení států zvané Evropská unie a to zjevně proto, že se z tohoto společenství začíná stávat něco zcela jiného, než bylo před šedesáti lety.

Bohužel, někteří rozhlasoví a televizní reportéři, zvláště pak reportéři z České televize, ale i mnozí politici, si stále pletou Evropskou unii s Evropou. To není totéž! V Evropě je 44 států, EU jich sdružuje 27, (již bez Velké Británie), rozlohou tvoří státy EU cca 40% z celkové rozlohy Evropy a počtem obyvatelstva se z celkového počtu obyvatel Evropy podílí cca 2/3. EU tedy nereprezentuje ani zdaleka celou Evropu. Premiér Sobotka, po mimořádném summitu v Římě řekl, že „ Evropa je otevřený projekt, připravený integrovat další země…“.

To je přece zjevný nesmysl, Evropa je kontinent, na kterém má svá území celkem oněch 44 států a není to žádný projekt. Projektem, který měl zřejmě pan Sobotka na mysli, je projekt Evropské unie. A jak může Evropa garantovat volný pohyb osob uvnitř EU, což jsou další slova našeho premiéra? To jsou garanty volného pohybu osob v EU i evropské země, které nejsou členy EU? Negarantují spíše volný pohyb osob v EU pouze státy EU?

Zrovna tak je nesmysl někoho označovat za, pro nebo proti evropského. Není snad přesnější a správnější označovat kritiky EU za protiunijní a její zastánce za prounijní? Ztotožňovat EU s celou Evropou a nazývat kohokoli protievropským, je nesprávné, manipulativní a v případě pracovníků médií i neprofesionální. A o vyjadřování politiků platí totéž.

A mimochodem, minulý týden se sešli představitelé států Evropské unie v Římě, aby oslavili 60. výročí jejího založení. Byli tak zřejmě jediní, kteří měli potřebu toto výročí oslavovat. A tak došlo opět jen na známé fráze o nutnosti těsnějšího sjednocení a solidarity a samozřejmě na společné foto. Nezaznamenal jsem ale, že by kdekoli jinde v EU slavili také její občané. Výročí založení EU prošlo u „prostého“ lidu zcela bez zájmu. Asi má tento lid momentálně zcela jiné starosti.

Jan Souček

Plzeň 

Nejlepší doporučení

Vážení přátelé Kontraprouďáci, 

dovolte starému muži, abych vás všechny opět srdečně pozdravil, jsa naplněn trochou optimismu, neb jsem dnes si přečetl vaše fejetony, na které mně nezbylo mnoho času, ánžto jsem byl zaneprázdněn sháněním poukazu na "Jarní galoše pro české seniory" (to byl fór samozřejmě), byl jsem mimo tuto gubernii.

Zcela bez diskuse, líbíte se mně čím dál, tím více. Máte, jak se říká Šmrnc. Přátelé, fejeton Honzy Mařenky z 23.3.2017 (pozdravujte ho prosím) jsem si poopravil (vypůjčil) a protože jsem cítil potřebu sdělit něco Jakubovi Jandovi z Evropských hodnot, trochu jsem si ho upravil. Ten mladičký přitroublík, mně již delší dobu, jak se říká mezi námi starci - pije krev...

Prouďáci, přátelé. Je dobře, že existujete.

Vaše umístění v tabulce "sledovaných", kterou Evropské hodnoty vytvořily, je tím nejlepším doporučením pro normální, ještě duševně zdravé občany. Zdravím vás všechny a přeji vám hlavně zdravý, sílu a stále ten nadhled! Držme si palce, přátelé

J. T.

Plzeň

Konec s ČT

Vážení v redakci Protiproudu,

po přečtení posledního příspěvku pana Petra Hájka z 23. 3. jsem se rozhodla odhlásít ČT a dál již nesponzorovat tuto vlastizrádnou a zaprodanou organizaci. Ušetřené peníze budu posílat tam, kde ještě pracují Češi, normální lidé, nezblblí, nezaprodaní... Určitě to bude Protiproud a několik jiných nezávislých webů. Toto vidím v současnosti jako jedinou možnou cestu ke změně.

Ještě jednou děkuji. Vaše zpravodajství mi dává sílu přežít.

Marie Novotná

1 2 3 4 5 ... 70
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Francie před rozhodnutím: Ledový pot v bruselských bažinách po celé Evropě. Průzkumům už nikdo nevěří. Diskriminace jediné ženy najednou nevadí? Žhářský útok na Le Penovou. Prostitutky z Femen s obnaženými ňadry. Neděle napoví, nebo odpoví?

Francie před rozhodnutím: Ledový pot v bruselských bažinách po celé Evropě. Průzkumům...

REKLAMA
REKLAMA

NEJVÍCE DISKUTOVANÝ

Nad propastí: Po americkém útoku na Sýrii už nic neplatí. Atentáty na běžícím pásu a teroristé v rauši. Je Trump mrtev? Kdy další „operace pod cizí vlajkou“? Necháme se vést na porážku, nebo pochopíme svůj Kříž?

Nad propastí: Po americkém útoku na Sýrii už nic neplatí. Atentáty na běžícím pásu a teroristé...

REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky