Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

S péčí řádného hospodáře?

Kdo by u nás neznal volební heslo ministra financí a místopředsedy vlády „řídit stát jako firmu“. ANO, vždyť „jeho“ hnutí i díky tomuto heslu má našlápnuto na vítězství v příštích parlamentních volbách.

Já osobně si myslím, že řídit stát jako firmu nelze, že je to nesmysl. Ale alespoň na chvíli připusťme, že to lze, že je to skvělý nápad a pojďme se podívat na dva zdánlivě nesouvisející příklady, které přemýšlivému čtenáři mohou alespoň zažehnout jiskřičku pochybností.

„Podivná hra“ se záchranářskými vrtulníky.

O osudu Letecké záchranné služby ČR jsem psal již dvakrát, například na Neviditelném psu 12. 4. 2016 Vojenský vrtulník najde domov v Plané a 21. 9. 2016 Rozvrat letecké záchranné služby graduje.

Děj této „kauzy“ je celkem prostý. Naprostá neschopnost Ministerstva zdravotnictví v dostatečném předstihu vypsat a vyhodnotit výběrové řízení na provozovatele letecké záchranky v ČR. Tuto velmi důležitou službu tato neschopnost přivedla téměř až na hranici jejího kolapsu. Tím, že jediným kritériem výběrového řízení za 1,2 mld. korun byla cena je např. i to, že se do služeb českého zdravotnictví dostala i slovenská firma, které v posledních letech havarovaly již dva vrtulníky. Ne nepodstatnou roli v této „hře“ sehrály i „vyšší“ zájmy, kdy se provozovatelem letecké záchranky Jihočeského kraje stala Armáda ČR se svými sice výkonnějšími ale podstatně těžšími polskými vrtulníky Sokol, které nemůžou přistávat ani na v loňském roce nově vybudovaném heliportu v Plané u Českých Budějovic (stanoviště si vojáci přesunuli do Bechyně), ale ani na řadě heliportů na střechách „normálních“ i fakultních nemocnic, které jsou dimenzovány pro moderní záchranářské vrtulníky. Unesou totiž „pouze“ 3,5 tuny.

Vládní „úlet“ u Let

O táboře v Letech u Písku se mluví už mnoho let. Pro čtenáře, kteří přesně neví o co jde, bude asi nejlepší, když se podívají např. na oficiální stránky kulturní památky Pietní místo Lety. Tam se v úvodu historického přehledu dozvědí, že tábor stál dva kilometry východně od obce Lety, že od 8. 8. 1940 sloužil jako pracovní tábor, od 1. 1. 1940 byl sběrným táborem a od 2. 8. 1942 se stal cikánským táborem. V dalším textu je popsán průběh „života“ v táboře včetně nelidských podmínek, a to až do března 1943, kdy byli první letští vězni zařazeni do osvětimského transportu. 4. 5. 1943, největším transportem bylo do vyhlazovacího tábora transportováno 370 osob. Celkem jich bylo 420.

Velmi smutná historie nesmírných útrap lidských bytostí, které jim způsobily zase lidské bytosti a zvrhlá ideologie.

Není sporu o tom, že je nutné si tyto události neustále připomínat. Není sporu ani o tom, že by se to připomínání mělo odehrávat u památníku v místě prožitého utrpení těchto lidí.

Problém je jinde.

Za socialismu se na tábor jaksi „trochu“ pozapomnělo a v 70. letech 20. století byl v blízkosti a na části bývalého tábora postaven vepřín. Historii tábora náhodně objevil v roce 1992 Američan Paul Polansky, v roce 1995 byl v Letech odhalen památník. V polovině 90. let 20. století slíbila vláda odkup a zbourání vepřína, ale dosud se tak nestalo. V roce 1998 byl památník prohlášen kulturní památkou a od roku 2009 „spadá“ jeho správa pod Památník Lidice. V červenci 2013 vyzval Výbor OSN pro lidská práva Českou republiku, aby vepřín uzavřela . Tolik velmi stručně fakta o poválečném osudu tábora.

Až letos na podzim vláda schválila odkup vepřína a rozhodla o tom, aby byl vypracován znalecký posudek k určení ceny. Podle ministra zemědělství prý poté vláda vepřín odkoupí.

Podle ministra kultury Hermana „nějaká čísla existují, ale já bych asi mařil ty záměry, kdybych s nimi šel na veřejnost. Uvidíme, co přinese odborný posudek“.

Podle některých neoficiálních odhadů může jít o stovky milionů, podle jiných může cena dosáhnout až k miliardě. Tak jako tak to v žádném případěnebude levná záležitost.

A přitom jen několik metrů od bývalého táborastojí památník, do jehož úprav stát investoval v roce 2010 téměř deset milionů korun.

Ikdyby nakrásně celou „transakci“ financoval Výbor OSN pro lidská práva, což zřejmě nehrozí, bylo by to podle mě stejně „vyhazování“ peněz.

Což nemá vládajiné priority?

Památník – důstojné pietní místo stojí, „vůlí dějin“, prakticky v bezprostřední blízkostiproběhlé tragédie a kdokoliv chce, může se zde památcetrpících a zavražděných poklonit.

Nevidím žádný důvod, proč toto měnit! Nechme to tak, jak to je a pietní místo udržujme s maximálnípečlivostí.

O svěřený majetek, tedy i o peníze daňových poplatníků, byměla zodpovědná osoba, v tomto případě vláda České republiky zacházet s péčí řádného hospodáře.

Minimálně s takovou, jako ve vlastní firmě!

Samozřejmě, ministr financí a místopředseda vlády není celá vláda.

Ale i tak vnímám, z pohledu výše uvedených skutečností,heslo lídra hnutí ANO jen jako prázdné předvolební proklamace.

ZL

Čip a obojek

Vážený pane Hájku,

pro ikonoborce Vašeho typu prý firma Tuhýchovanecsobotka pracuje na prototypu loyálního občana:

  • v mozku čip na sledování myšlenek,
  • ústa zašita, aby neprotestovala a nekalila vodu,
  • na krku obojek s krátkým vodítkem, aby se občánek nezaběhl a nemusel být zastřelen,
  • na rukách klepeta, aby neublížili, 
  • na nohách řetěz s koulí, aby byl človíček vždy po ruce,

A kdyby to bolelo, firma Navšemsedávydělat (rodina Dienstbier) ochotně odprodá všelék Wobenzym.

S pozdravem a přáním odvahy do nového roku 2017

Casa

Zločin na „vlastních“ obyvatelích?

Každý soudný člověk, který alespoň povšechně sleduje dění za hranicemi naší republiky, si snad nemohl myslet, že teroristické útoky džihádistů (odvozeno od slova džihád – ve smyslu svaté války proti nevěřícím, tj. nemuslimům) ve světě i v Evropě již ustaly.

Při současném stavu migrační krize bylo jen otázkou času, kdy přijde další vražedný úder. Kdy se někde odpálí sebevrah, vybuchne nástražný systém nebo nákladní auto v plné rychlosti najede do shluku lidí.

Sváteční doba, kdy se statisíce věřících i nevěřících Evropanů těší na oslavu zrození Ježíše, nebo prostě „jen“ na Vánoce a shromažďují se na veřejných prostranstvích adventních trhů, si o další „průšvih“ přímo „koledovala“.

Naše města snad ještě zatím nejsou bezprostředně ohrožena, já osobně jsem považoval za nejpravděpodobnější místa potenciálních útoků Berlín a hned za ním Vídeň.

A se svými obavami jsem nebyl sám.

Tajné služby Spojených států, ale i evropských zemí prakticky již nepřetržitě varují před nebezpečím teroristických útoků, zejména pak při pořádání velkých sportovních akcí nebo právě v čase adventním, především na tržištích.

Jisté je, že kancléřka Merkelová pondělní vražedný útok v Berlíně sama nespáchala. Jisté je i to, že si atentát ani neobjednala a ani ho přímo neiniciovala.

Jisté ale také je, že to byla právě kancléřka Merkelová, která svými nezodpovědnými prohlášeními otevřela migrantům bránu do Evropy. A při vědomí této skutečnosti je jen těžko uvěřitelné, že po pondělním masakru v Berlíně tato dáma prohlásila:

„Milióny lidí včetně mne se ptají, jak je možné, že na vánočních trzích, které jsou oslavou života, dojde k vraždě? Na tuhle otázku odpověď nemám.”

Je vůbec možné, že by kancléřka Merkelová, „vůdkyně“ jedné z nejsilnějších ekonomik Evropy a světa byla takto naivní, hloupá, nebo dokonce nesvéprávná?

Může takováto osoba být v čele země, která již více než sto let hýbe dějinami Evropy?

Pokud by nebezpečí hrozilo jen občanům Německé spolkové republiky, mohli bychom říct, že je to jejich věc, že je to vnitřní záležitost Německa. Vždyť kancléřku si v demokratických volbách prakticky vybrali oni sami.

Mohli bychom říct, ať to, zda výroky typu:

Musíme vycházet z toho, že se skutečně jednalo o teroristický útok. Pokud se ukáže, že to udělal člověk, který v Německu požádal o azyl a o ochranu, bude to hrozné, bude to útok proti občanům Německa, proti občanům, kteří pomáhají uprchlíkům. Nesmíme se ale nechat zastrašit,

 „Nesmíme připustit, abychom se kvůli strachu přestali scházet na vánočních trzích.“

kancléřky Merkelové,

nebo

 „Nenávist pachatelů nepovede k naší nenávisti. Nerozdělí nás.” “Naše soudržnost nezeslábne. Bude silnější, když budeme napadeni,” dodal.

„Ale víme, že tento útok byl stejně jako ty předchozí namířen proti nám všem. Mířil do našeho středu, na náš způsob života,” uvedl dále prezident.

„Jsme teď otřeseni, ale tyto skutky neotřesou naším přesvědčením. Stojíme na pevném základě a stojíme společně – v Německu, v Evropě a všude tam, kde lidé žijí a kde chtějí žít svobodně,”

 spolkového prezidenta Gaucka,

nebo

„Nesmíme si nechat zničit náš svobodomyslný život. Platí to i pro silvestrovské oslavy," „Musíme dávat pozor jeden na druhého,"

 německého ministra vnitra Thomase de Maiziére.

jsou v souladu se zájmy německého lidu, nebo naopak ve svém důsledku ohrožují jeho bezpečnost, zdraví a životy, a jsou tedy v rozporu s ústavním pořádkem Spolkové republiky, posoudí německý Ústavní soud.

Ale nezodpovědné jednání  vrcholných německých představitelů v čele se spolkovou kancléřkou, představitelů dominantní členské země Evropské unie, které negativně dopadá na celou Evropu a které už teď má tragické následky pro celou křesťanskou civilizaci, není jen vnitřní záležitost Německa.

To už se bezprostředně týká i nás, občanů České republiky!

V této, pro Evropu, velmi vypjaté době, kdy jde doslova o naše další bytí či nebytí, vidím jen dvě možnosti řešení nastalé situace.

Zaprvé. Situaci řešit v rámci struktur Evropské unie. Vláda by musel v Bruselu rozhodně odmítnout kvóty pro přerozdělování migrantů a vyžadovat, aby státy na hranicích schengenského prostoru nekompromisně postupovali dle dohodnutých pravidel o přijímání uprchlíků. To je ale představa pouze iluzorní, děje se pravý opak. Kvóty byly některým členským státům v podstatě vnuceny a „strážci“ schengenského prostoru migranty „zachraňují“ a propouštějí je dál do Evropy, místo toho, aby je posílali nazpět. Sice už jsme ve fázi, kdy Evropou „bloudí“ desetitisíce lidí bez dokladů a bez kontroly, ale pořád by to ještě význam mělo.

Ale vzhledem k tomu, že lídři Evropské unie dělají všechno proto, aby řešení „zaprvé“ nešlo, jeví se jako jedině možné řešení zadruhé.

Vypovědět členství v Evropské unii, která nedodržuje ani vlastní pravidla.

Bránit nelegálnímu vstupu do republiky vlastními silami vybudováním plotů na hranicích a masivním nasazením silových složek k jejich ochraně.

To by ale bylo samo o sobě málo. Je potřeba především zamezit masové migraci. A to bez razantního personálního zásahu do obsazení postů vládnoucích evropských elit nepůjde.

Ale čekat na to, jak dopadnou v Německu a ve Francii v roce 2017 volby?

To už by také mohlo být pozdě!

Ale jak „odstranit“ Merkelovou z postu spolkové kancléřky demokratickou cestou? Jistou možnost vidím v „pohnání“ spolkové kancléřky před Mezinárodní soudní tribunál v Haagu.

Neznám sice trestní ani mezinárodní právo, neznám ani pravomoci tohoto soudního dvora, ale mám vážné podezření, že se kancléřka svým jednáním dopouští něčeho velice špatného.

Velezrady, přípravy masakru německého obyvatelstva, ale i obyvatelstva dalších evropských zemí, spolupráce s cizí mocností za účelem poškození vlastní země? Nevím?

Ale jedno vím jistě. Určitě by se našla řada právníků, specialistů na mezinárodní právo, kteří by byli schopni jednání Merkelové správně právně pojmenovat a vypracovat obžalobu.  

A nebo snad psychiatrů?

V každém případě by se musela naše vláda i parlament „vzmužit“ a začít urychleně a rozhodně jednat.

Domnívám se totiž, že bychom neměli připustit, aby Německo, za přispění Francie a některých dalších zemí pod hlavičkou lživých proklamací o výhodách multikulturního bruselského superstrátu, přivedlo Evropu opět ke krvavé řeži s miliony mrtvých a strádajících lidí!

ZL

Ministr Herman vyhrožuje vlastnímu národu

Ministr kultury Daniel Herman, v rozhovoru pro časopis Týden, uvedl, že naše civilizace je za zenitem. Zároveň varoval a vyhrožoval, že ti, co jsou dnes „za branami“, (rozuměno migranti), je dříve či později prolomí a vezmou si, co budou chtít. Proto bychom se, podle nelogického a nebojím se říci zvráceného, názoru pana Hermana měli raději sami vzdát a brány jim ihned otevřít dokořán. Jinak to s námi špatně dopadne.  A měli bychom se také, podle pana ministra, otevřít novým impulzům.

Co těmi impulzy pan ministr myslí, vskutku netuším, neboť migranti, kteří do Evropy vtrhli minulý i letošní rok, zatím žádné nové impulzy do naší kultury nepřinesli. Snad kromě těch, kdy vraždili evropské občany pomocí kradených nákladních automobilů nebo výbušných náloží. Měl Daniel Herman na mysli snad tyto impulzy? Ve světle posledních událostí v Berlíně i událostí v celém roce 2016, kdy rukama teroristů, vraždících ve jménu své víry, zahynuly stovky evropských občanů, je toto prohlášení ministra české vlády poněkud cynické a zbabělé.

Pan Herman se v uvedeném rozhovoru inspiruje historií Římské říše. Pokud by si o této historii něco přečetl, mohl by se dozvědět, že po rozvrácení západní části Římské říše zároveň zanikla celá helénská kultura a Evropa se, na dalšího půl tisíce let, propadla do doby temna, kdy se pomalu rozpadaly římské chrámy, akvadukty, mosty a silnice a v ruinách římských měst vyrůstaly dřevěné sruby barbarů. Pokud se tímto chce ministr kultury inspirovat, tak lze vážně pochybovat o tom, že svoji roli ministra myslí vážně.  Navíc, člen vlády, který vyhrožuje vlastním lidem, nemá v této vládě již dávno co dělat. A Daniel Herman již vícekrát prokázal, že mu o zájmy občanů, jimž má sloužit, vůbec, ale vůbec nejde.

Jan Souček

Plzeň

Jak demokraté nakládají s demokracií

Vazeny pane Hajku,

jako vzdy, tak i dnes, jsem si s velkym zajmem precetl dnesni clanek v "Protiproudu", tentokrat ve forme rozhovoru, kterou jste poskytl panu Petrikovi. Vetsina temat, na ktere jste poukazal jsou mi znama jiz delsi dobu, ale zadny jedinec, pokud se ovsem o ne zajima, nikdy nemuze rici, ze je jiz dostatecne informovan. To je spise domena tech, kteri o podobnych vecech nevi vubec nic, ale na vse maji svuj nazor. Netreba dodat, ze vzdy mylny. Nejsem vubec prekvapen uspechem Vasi knihy a s ni spojenych autogramiad v Brne a Ostrave.

Nicmene, Judr. Samkova, brnenska rodacka, ktera mela v umyslu usporadat svou tamtez se svou knihou "Proc Islam nesmi do Ceska" se setkala s prekazkou, ktera sama o sobe vypovida o stavu veci v kralovstvi danskem. Po jiste ne kratke "projizdce" totiz nasla mistni knihkupectvi zavrene. Ze se tak stalo pod temer jistym natlakem "odkudsi" je nabiledni. Na tutez damu, jiz po druhe, podava trestni oznameni tajemnik Ceske advokarni komory, ktera, jak jsem se mylne domnival, by mela slouzit k ochrane svych clenu, jejichz clenstvi je dokonce povinne, aby mohli vubec fungovat ve sve profesi.

Jak mozna vite, cely nechutny proces zacal odchodem tureckeho velvyslance behem jejiho projevu na pude Ceskeho parlamentu... kam on a cely jeho dav "slouhu" nebyl ani pozvan. Jeho muslimska arogance pak dosahla vrcholu, kdy zadal ceske urady o jeji postih. Jak vidno, stalo se. Jiz zmineny "tajemnik presluhuje" svuj ctyrlety mandat o dobrych deset let. Pozoruhodne. Tento projev, mimochodem, jiz cte i cela Amerika i jine zeme. Cimz se dostavam k citaci Vasich slov v rozhovoru s panem Petrikem. Cituji. "Pan Wilders od podobneho soudu prave odesel, u nas to bude co by dup." Ceska advokatni komora muze "odrocit" toto jednani az na dva roky, behem nichz postizeny advokat nesmi provozovat svou profesi. Jinymi slovy, je existencne znicen.

Pokud me pamet slouzi, svym zpusobem to pripomina proces s Dr. Horakovou v padesatych letech, jen s "prichuti" dnesnich dnu... mocipani ceske vlady opet slouzi kdekomu nez tem, kdo je tam zvolili. Nedovedu urcit, zda jde o povestnych triceti stribrnych, ci o skutecnou viru v "bruselske jho". V porovnani s minulou totalitou, na niz asi budou jeste Cesi vzpominat se slzou v oku, z teto bude unik temer nemozny. "Ticha civilni valka" v USA proti Trumpovi napovida mnohe o tom, jak Demokrate vidi demokracii. A jeste jeden vyznamny fakt. Za vsechno muze Putin, ta Dabla prava ruka. Aby bylo nemytym hordam jasno...

Zaverem bych rad Vam a cele Vasi rodine popral co mozna nejklidnejsi svatky vanocni a hodne zdravi a pohody v Novem roce, tedy v ramci moznosti, nutno dodat. Tusim, ze to v mnohem bude rok zlomovy. Mam za to, ze lidstvo je jiz za mezi "rizeni svych veci pozemskych", ocividne to nezvlada. Mnozstvi satanistickych akci a ruznych podobnych ukazu je neco, jak si ja predstavuji svet za dnu Noema... a Stvoritel rekl dost.

Se srdecnym pozdravem do Prahy se louci
George Smekal, Ontario, Canada

1 ... 3 4 5 6 7 ... 68
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky