Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Kdo je Otakar van Gemund?

Vážený pane Hájku,
 
dnes noviny žijí "narušením" tiskovky vlády. Zadíval jsem se na jednu fotografii s textem prohlášení oné dvojice, a co vidím? Jméno, které mi bylo povědomé. Otakar van Gemund. Musel jsem se ujistit, ale ano, je to Váš oponent v diskusi v Událostech, komentářích. Zaujala mne i "akční skupina oMEN" (podle filmu Omen??).  Tak jsem pátral, ale nedopátral se - s výjimkou dnešní akce - v podstatě ničeho. Snad jen příbuznosti se skupinou Kaputin, mimo jiné pořádající pražský Majdan.
Vskutku důvěryhodný to člověk!
 
Akreditováni časopisem Babylon, není to též příznačné?
 
Přeji hezký den!  V Kristu
 
H.

Vojenská technologie z II. světové války

Vážená redakce,

k vašemu článku o nejasnostech okolo konce letu MH 17, si dovoluji učinit krátké, čistě technické odbočení:

Je velmi zajímavé, že tato varianta – optické řízení na dálku – není známa v NSR. Za II. světové války používala Luftwaffe proti konvojům do Anglie a SSSR kluzákové pumy. Byly vybaveny jednoduchým televizním kanálem – na bombě kamera, v letadle (tuším Heinkel 111) obrazovka a bombometčík dálkově ovládal kormidla pumy a mířil s ní na vybranou loď z bezpečné vzdálenosti před protiletadlovými zbraněmi lodí. Pikantní na tom je to, že jak snímací prvek, tak i zobrazovací byly skleněné, vakuové, a také to, že vývoj i výroba probíhaly v Sudetech (Vrchlabí a Tanvald). Soudobé obrazové čipy jsou vyráběny v pevné fázi, a jsou tudíž mnohem otřesově i inerciálně odolné, a má-li se střela k cíli jen přiblížit, tak ani její řízení nemusí být problém. Oči operátora jsou přece v raketě, která má i vlastní pohonnou jednotku!

S pozdravem

J. Losert

Sestřelení letu MH 17 stíhačem? Těžko.


Dobrý den.

Upoutala mě zasvěcená analýza sestřelu letu MH 17 nad Ukrajinou. Mohl by mi, prosím, autor článku vysvětlit jaký manévr použil stíhač při sestřelu? Letoun letěl rychlostí okolo 800 km/hod. Stíhač musel letět o moc rychleji. Kanonová střelba je účinná na vzdálenost 800m, ale podle rozptylu na troskách musela být palba vedena mnohem blíže. Vzhledem k místu dopadu střel pod pilotní kabinou na levé straně trupu musel stíhač střílet pod velikým rakurzem, asi tak 3/4 za velmi vysokého přetížení. V tomto případě není žádný zaměřovač na světě schopen vyhodnotit úhel předstihu.

Děkuji

Z. Lapka

Ekonomický rozměr novodobého otroctví

Současný stav, kdy životní prostor fyzických, ale i právnických osob, je čím dál více kontrolován vládním establishmentem, lze bez nadsázky nazvat novodobým otroctvím.

Nesvoboda (otroctví) v současnosti neznamená kovový řetěz na krku, který je vidět a občas ho lze utrnout, ale neviditelné předivo toků virtuálních peněz a nařízení/omezení, které dohromady vytvářejí pavučinu, v jejímž centru sedí pavouci úředníci a centrální bankéři, de facto nevolení a nekontrolovatelní, bez jakékoli odpovědnosti a jejíž jsou obyvatelé chyceni bez možnosti úniku.

Jen málokdo přes mlhu mediální manipulace zahlédne fakta a ještě méně osob je umí interpretovat. Kromě smluv a norem (jako je například FATCA, TTIP atd.), kterými si establishment uzurpuje právo vyvlastnit majetek kohokoli (ať formou pokut – dobrým příkladem je zničení nejstarší švýcarské banky Wegelin, či daněmi), tak nově i instrumentem státní pomoci.

Státní pomoc, nový všemocný nástroj umožňuje establishmentu nejen požadovat vrácení domnělých plateb, ale nově považuje establishment za státní pomoc i nízké daně (viz případ Apple v Irsku), kdy evropská (ko)mise dospěla k názoru, že nízké daně nejsou fair a že je to nepovolená státní pomoc a že tedy nutno platit a platit.

Podobně lze charakterizovat i aktivity české národní (ale švýcarské apod.) banky, kdy rada (nevolených a neodpovědných) si sama stanovila cíle, sama si je měří a sama jimi zdůvodňuje své manipulace s trhem (hezky tomu říkají intervence). Pokud by jakýkoli jiný subjekt provedl podobou akci, bude obžalován, odsouzen, zničen. Extrémní extrapolací (a co je dnes extrém?) lze s tímto přístupem dospět k absurdním závěrům, že například je potřeba zabít všechny kuřáky, neboť otravují ovzduší, zvyšují náklady na zdravotní péči atd.

Je proto potřeba na tyto aspekty upozorňovat a vzdělávat a přesvědčovat veřejnost, která jediná má sílu establishment zase jednou vyhnat, např. v duchu pražských defenestrací.

S pozdravem

H.

Zlatuško, prober se!

V příspěvku v dnešních (30.9.2014) Parlamentních listech s názvem :
"Tohle je prý to nejpřízemnější, na co se odpůrci Zemana zmůžou. Hysterický pan Schwarzenberg. To vyvolal prezidentův ruský projev"

mě kromě jiných zaujal názor poslance ANO, nějakého Zlatušky:

„Je to trochu trapné, ale co už s tím? Prezidenta formátu Václava Havla mít hned tak nebudeme, tak je to potřeba brát jako fakt. Ruština, kterou prezident promlouval, byla docela slušná, za tu bych ho jako prezidenta lidu, který je na tom s cizími jazyky dost na štíru, spíš pochválil. Bylo by ostatně trochu divné mluvit na sešlosti putinovských quislingů nějakým jiným jazykem, že ano.“ uvedl poslanec ANO Jiří Zlatuška."

Myslím, že uvedený poslanec patří asi k těm málo zaostalým politikům, kteří si ještě dnes troufnou prohlásit o V. Havlovi takovou, dnes již historicky zdokumentovanou pitomost, pokud to nemyslel ironicky. Pokud se týká quislingů (kolaborantů česky), pak jsem to asi nepochopil. Je to asi druhý úlet uvedeného poslance. Zřejmě by měl své vystoupení konzultovat s lidmi, kteří jej volili, pak by asi mluvil jinak. Někomu probuzení trvá dost dlouho, někdy celou normalizaci, bohužel.

S pozdravem

J.D.

1 ... 65 66 67 68 69 ... 72
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky