Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Hnutí pro život protestuje proti návrhu zákona o prostituci

Vážený pane poslanče, vážená paní poslankyně, prosíme Vás o zamítnutí návrhu zákona, který pod záminkou regulace otevírá dveře prostituci. Tento návrh ještě více prohloubí v naší zemi morální propast, která se už mnoho let projevuje bolestnými vztahy, zneužívanými ženami, rozpady rodin a traumatizovanými dětmi. Návrh ignoruje zkušenosti z Německa a Dánska, kde legalizace prostituce nepomohla, ale naopak obchod s ženami prudce narostl. Konec konců sám zákon předpokládá vypovězení mezinárodní dohody o obchodování s lidmi.

Určitě je žádoucí dnešní divokou prostituci potírat. V tom případě se ale nabízí ověřená švédská cesta: trestání zákazníků a zákaz propagace sexuálních služeb. Ta se ukázala jako mimořádně úspěšná. Kéž by se i u nás našli zákonodárci, kteří by chtěli opravdu obětem prostituce pomoci, a ne podporovat cynický obchod zneužívající slabosti či bezvýchodné situace druhých.

Hnutí Pro život ČR již mnoho let pomáhá mj. ženám nuceným k umělým potratům, aby si mohly dítě nechat. V případě těhotných prostitutek je násilí na nich páchané zvláště odporné a počaté dítě je vždy ohroženo na životě. Proto nám na odmítnutí této normy velmi záleží. Neprosíme proto ani o pozměňující návrhy ve druhém čtení, protože návrh zákona je svým cílem tak špatný, že jej nelze zlepšit. Znovu prosíme o jeho zamítnutí ve třetím čtení. Děkujeme za vaše pochopení.

Radim Ucháč

Protiproudně u piva

Zdravím redakci PP.

Píšu vám, protože jsem chtěl alespoň několika větami vyjádřit podporu vašemu webu Protiproud. V poslední době jsem se stal vaším pravidelným čtenářem a články na PP mi vždy otevřou trochu jiný myšlenkový „kanál“ a nastaví nový úhel pohledu na dění ve světě. Poprvé jsem PP navštívil asi před rokem zrovna v době, kdy jsem začínal čím dál více vnímat něco podvodného v současném politickém i oficiálním společenském směru.

Díky uvědomění si toho, že názory, které jsem se dříve neodvažoval v debatách vyslovit, mají i další lidé (a není jich doufám málo), jsem nabyl jistoty a pevnosti. Jistoty a pevnosti, která je od té doby při každé správné hospodské debatě zkoušena, ale tím se jen tříbí. Jako nedávno dvacetiletý student mám možnost se takových debat často zúčastňovat, a zahřálo mě u srdce, když jsem zjistil, že mnoho mladých mužů i žen sdílí podobné názory, co se týče duchovní krize společnosti, multietnické utopie, sionistické bankovní světovlády …atd.

I když většina jich je stále v tiché opozici vůči agresivnímu konzumu, tak vím, že se dají probudit. Je nás mezi mladými i přes to méně, ale věřím, že skupina uvědomělých lidí, dokáže více než horda ošálených občanů.

Pěkný den a těším se na další články, které jsou i přes závažnost sdělení vtipné.

Zdraví VP

Ps: Více obrázkových koláží

Čtvrt století v třetí světové

Vážená redakce, vážený pane Hájku.

Sledujeme stále Vaše zprávy a pozorujeme, jak po čtvrt století jsme ve III WW. Zcela nenápadně, ale jsme v tom. Démonizace národů i našeho nabírá otáčky. Mediální sekta přiostřuje - určitě znáte "německou výzvu", kterou dabuji Slováci.

S pozdravem

Jan Bocek

upozornění redakce: Níže uvedené video obsahuje mimořádně drastické záběry, nesledujte prosím v přítomosti osob mladších osmnácti let.

Pomalu končím s ČT

Vážený pane Hájku,

chtěla bych Vám poděkovat za Vaši webovou stránku PROTIPROUD, kterou zejména v poslední době tak ráda čtu. Jako koncesionářka veřejnoprávní České televize jsem dospěla k závěru, že zpravodajství a komentáře redaktorů ČT jsou manipulující, zavádějící a jednosměrné. Nechci být neustále manipulována, co si mám myslet a čemu mám věřit, když tuším, že se někdy lže, a proto se zdrojem mých informací stává čím dál tím více internet. Jsem přesvědčena, že podobný názor na ČT má řada našich občanů, kterým schází vyvážené, objektivní a fundované zpravodajství.

Myslíte, že se dá s tím něco udělat?

Rozhodla jsem se, že podpořím finančně Váš web formou SMS. Již jsem hovořila s Vaší dcerou, stále totiž nevím, zda slovo HAJEK musí být napsáno velkými tiskacími písmeny, či malými.

Srdečně zdraví

Mgr. Zdeňka Holešová, Ostrava

 

Milá paní Holešová,

opravdu to tak je. Propaganda hlavních médií, České televize a rozhlasu na místě prvním, je už natolik „přeťápnutá“, že už jí přestávají věřit i ti, kdo se o alternativní svobodné informace běžně nezajímají – a brali dosud svět tak, jak ho mainstream předkládá. Jste na správné cestě, pokud nechcete žít ve vylhané virtuální realitě.

Děkuji rovněž za příspěvek na provoz PP. Jsou pro nás velmi důležité, neboť „reklamní blokáda“ Protiproudu je téměř úplná. Jméno opravdu napište velkými tiskacími písmeny.

Ještě jednou děkuji a přeji vše dobré

Petr Hájek

Zamyšlení majitele herny nad tažením proti hazardu

Vážený pane Hájku,

dlouhou dobu jsem čtenářem článků na vašem webu. S drtivou většinou zveřejňovaných myšlenek, úvah a názorů plně souhlasím.

Posílám odkaz na zajímavý článek ohledně současné hysterie okolo "hazardu". Tematikou se dlouhodobě zabývám za 1) z důvodu, že jsem drobným podnikatelem v tomto odvětví a za 2) protože mi bytostně vadí neuvěřitelná drzost a pošlapávání svobod, ať již podnikatelských či osobních, ke které dochází v důsledku kampaní ultralevicových "protihazardních" aktivistů, kdy dochází k nechutné dehonestaci legálního odvětví podnikání, zaměstnanců i zákazníků. Tzv. zavírání (rušení) kamenných provozoven, ve kterých jsou provozovány loterie je dnes společensky vnímáno jako správné a oprávněné bez ohledu na to, že provozovny majitelé léta budovali, vynaložili nemalé investice a provozovny jsou zcela legální. Co na tom, že provozovna je obcí zkolaudována a loterijní zařízení státem povoleno. Běžným lidem bylo důkladně vysvětleno s čím, že vlastně mají největší problém ve své obci. Obec a stát, který vydal souhlasné stanovisko či povolení (vydáváno na 10 let) se k problematice nyní pod tlakem levicového aktivismu a populismu staví stylem: Vydali jsme povolení? Nevadí. Právě jsme si to rozmysleli - a pravidla se mění uprostřed hry.

"Protihazardní" boj vedený ultralevicovými aktivisty je zaměřen striktně na kamenné provozovny provozující loterie a je zajímavé, že tito zakazovači nemají sebemenší problém např. s internetovým hazardem. Odborná veřejnost v daném odvětví samozřejmě velmi dobře ví, že tito aktivisté jsou podporováni silnými nadnárodními společnostmi, které se zabývají právě podnikáním v internetovém hazardu.

Zářným příkladem nám může být. ministr financí Ondřej Závodský. Tato osoba s úzkými vazbami na levicové aktivisty jedním dechem sděluje národu, že bude tvrdě bojovat s hazardem (myšleno v kamenných provozovnách), protože hazard je jeden z největších problémů ČR, a druhým dechem sdělí, že je potřeba legalizovat hazard na internetu (pro zvýšení výběru daní). Další podobnou "hvězdou" by mohl být např. brněnský aktivista Bártík, který je pro změnu aktuálně poradcem premiéra.

Myslím, že by mohlo být zajímavé zmapovat obchodně politické vazby v této oblasti. Skoro by mě napadalo, že velká společnost podnikající v hazardu na internetu bude mít významný vliv na chod politiky ve své domovské zemi ("někde" v EU), a možná by i dokázala zajistit kvalitní politickou podporu pro obchodní zájmy společnosti (osoby) z jiné země "někde" v EU pod heslem "ty potřebuješ u nás prodávat kuřata a my to u nás umíme podpořit - my potřebujeme u vás odstranit konkurenci a ty to umíš podpořit" ... pojďme to dát dohromady.

Omlouvám se za emotivní email, ale poslední dobou mám už občas ze situace v ČR žaludeční nevolnost.

Úvodem zmíněný článek se zabývá sice jen situací v jednom z menších měst ČR, bohužel se ale trefně týká situace v "protihazardním boji" a motivace aktivistů v rámci celé ČR. Odkaz na přepis článku: zde

S pozdravem

Karel Rychlý

1 ... 66 67 68 69 70
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Francie před rozhodnutím: Ledový pot v bruselských bažinách po celé Evropě. Průzkumům už nikdo nevěří. Diskriminace jediné ženy najednou nevadí? Žhářský útok na Le Penovou. Prostitutky z Femen s obnaženými ňadry. Neděle napoví, nebo odpoví?

Francie před rozhodnutím: Ledový pot v bruselských bažinách po celé Evropě. Průzkumům...

REKLAMA
REKLAMA

NEJVÍCE DISKUTOVANÝ

Nad propastí: Po americkém útoku na Sýrii už nic neplatí. Atentáty na běžícím pásu a teroristé v rauši. Je Trump mrtev? Kdy další „operace pod cizí vlajkou“? Necháme se vést na porážku, nebo pochopíme svůj Kříž?

Nad propastí: Po americkém útoku na Sýrii už nic neplatí. Atentáty na běžícím pásu a teroristé...

REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky