Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Zlatuško, prober se!

V příspěvku v dnešních (30.9.2014) Parlamentních listech s názvem :
"Tohle je prý to nejpřízemnější, na co se odpůrci Zemana zmůžou. Hysterický pan Schwarzenberg. To vyvolal prezidentův ruský projev"

mě kromě jiných zaujal názor poslance ANO, nějakého Zlatušky:

„Je to trochu trapné, ale co už s tím? Prezidenta formátu Václava Havla mít hned tak nebudeme, tak je to potřeba brát jako fakt. Ruština, kterou prezident promlouval, byla docela slušná, za tu bych ho jako prezidenta lidu, který je na tom s cizími jazyky dost na štíru, spíš pochválil. Bylo by ostatně trochu divné mluvit na sešlosti putinovských quislingů nějakým jiným jazykem, že ano.“ uvedl poslanec ANO Jiří Zlatuška."

Myslím, že uvedený poslanec patří asi k těm málo zaostalým politikům, kteří si ještě dnes troufnou prohlásit o V. Havlovi takovou, dnes již historicky zdokumentovanou pitomost, pokud to nemyslel ironicky. Pokud se týká quislingů (kolaborantů česky), pak jsem to asi nepochopil. Je to asi druhý úlet uvedeného poslance. Zřejmě by měl své vystoupení konzultovat s lidmi, kteří jej volili, pak by asi mluvil jinak. Někomu probuzení trvá dost dlouho, někdy celou normalizaci, bohužel.

S pozdravem

J.D.

Dobře zvládnutá debata, pane Hájku!

Vážený pane Hájku,

sice s velkým opožděním, ale přeci jsem zhlédl vaši debatu na ČT24 dne 9. září ve 22.00 hod. Vzhledem k tomu, že sleduji vaši práci již několik let (mám na mysli vaši spolupráci s prezidentem Klausem), vůbec mne nepřekvapilo, že jste byl na debatu velmi dobře připraven a na vaše věcné a pravdivé argumenty nemohl váš oponent v debatě smysluplně reagovat.

Každé vaše sdělení bylo trefné a pravdivé. Jen škoda, že nemáte více širokého mediálního prostoru, abyste svoji prací otevřel oči více lidem.

Osobně znám Ukrajinu tak dobře, jako málokdo u nás, protože jsem tam déle, než 10 let žil a pracoval a studoval a velice často tam jezdím a to, jak pracovně tak i protože mám Ukrajinu i místní lid rád.

Jsou mi velmi dobře známy mocenské praktiky ukrajinských miliardářů a vlastně i celé struktury vlády počínaje tzv. "holovou sele rady" na vesnicích, přes gubernátory, až po poslance a vládu. Píši, protože jsem rozhořčen a zklamán děním ve světě a v Čechách, kdy lži a intriky nejsou ničím vzácným a kde demokracie a svoboda končí tam, kde jsou zájmy miliardářů trpící mocenskou deviací.

Máme příslušníky rodiny na východě Ukrajiny, máme i mrtvé, kteří se stali oběťmi nesmyslu na jihovýchodě Ukrajiny a máme i zfanatizované zastánce ATO a současného běsnění na Ukrajině a to vše v rámci jedné rodiny.

A objektivní pravdy je tak málo.

Za vaši práci - nebo spíše poslání vám děkuji a přeji všeho dobrého a hlavně vydržte a buďte silní, protože jen tak přežijete pro nás, kteří nejsme stádo ovcí.

S pozdravem a úctou

Miroslav Hoch

Med na zuby bez kazů

Vážená Eriko Hájková,

se zájmem čtu Vaše články o zdraví. Už jsem Vám chtěl napsat jako reakci na Váš článek o péči o zuby. Nyní už musím po přečtení článku o medu.

Kdysi jsem se dočet, že se dají medem čistit právě zuby. Při rozpouštění medu, v tomto případě ve slinách, vznikají mikrokapičky nebo bublinky peroxidu vodíku, který má antibakteriální účinky. Další hojivé a účinky mají další složky medu včetně mineralizace skloviny. Obava z cukrové složky není na místě, protože ta se vstřebá tkání v ústech.

Tuto péči užívám už asi 5 let a zastavila se mně kazivost zubů. Nechci mluvit o zázraku, v mém věku 58 let nadále zubaře navštěvuji, ale cítím se mnohem lépe.

Děkuji za všechny Vaše články a Váš přístup.

S pozdravem

Vlastimil Votřel, Český Krumlov

 

Vážený pane Votřele,

děkuji za tip – přesně o toto se na Protiproudu snažíme: o vytvoření základny, v jejímž rámci budeme shromažďovat metody, které pomohou nám všem žít zdravěji, v souladu s Pánembohem, sebou samými i přírodou. Mnohokrát děkuji!

Erika Hájková

Hnutí pro život protestuje proti návrhu zákona o prostituci

Vážený pane poslanče, vážená paní poslankyně, prosíme Vás o zamítnutí návrhu zákona, který pod záminkou regulace otevírá dveře prostituci. Tento návrh ještě více prohloubí v naší zemi morální propast, která se už mnoho let projevuje bolestnými vztahy, zneužívanými ženami, rozpady rodin a traumatizovanými dětmi. Návrh ignoruje zkušenosti z Německa a Dánska, kde legalizace prostituce nepomohla, ale naopak obchod s ženami prudce narostl. Konec konců sám zákon předpokládá vypovězení mezinárodní dohody o obchodování s lidmi.

Určitě je žádoucí dnešní divokou prostituci potírat. V tom případě se ale nabízí ověřená švédská cesta: trestání zákazníků a zákaz propagace sexuálních služeb. Ta se ukázala jako mimořádně úspěšná. Kéž by se i u nás našli zákonodárci, kteří by chtěli opravdu obětem prostituce pomoci, a ne podporovat cynický obchod zneužívající slabosti či bezvýchodné situace druhých.

Hnutí Pro život ČR již mnoho let pomáhá mj. ženám nuceným k umělým potratům, aby si mohly dítě nechat. V případě těhotných prostitutek je násilí na nich páchané zvláště odporné a počaté dítě je vždy ohroženo na životě. Proto nám na odmítnutí této normy velmi záleží. Neprosíme proto ani o pozměňující návrhy ve druhém čtení, protože návrh zákona je svým cílem tak špatný, že jej nelze zlepšit. Znovu prosíme o jeho zamítnutí ve třetím čtení. Děkujeme za vaše pochopení.

Radim Ucháč

Protiproudně u piva

Zdravím redakci PP.

Píšu vám, protože jsem chtěl alespoň několika větami vyjádřit podporu vašemu webu Protiproud. V poslední době jsem se stal vaším pravidelným čtenářem a články na PP mi vždy otevřou trochu jiný myšlenkový „kanál“ a nastaví nový úhel pohledu na dění ve světě. Poprvé jsem PP navštívil asi před rokem zrovna v době, kdy jsem začínal čím dál více vnímat něco podvodného v současném politickém i oficiálním společenském směru.

Díky uvědomění si toho, že názory, které jsem se dříve neodvažoval v debatách vyslovit, mají i další lidé (a není jich doufám málo), jsem nabyl jistoty a pevnosti. Jistoty a pevnosti, která je od té doby při každé správné hospodské debatě zkoušena, ale tím se jen tříbí. Jako nedávno dvacetiletý student mám možnost se takových debat často zúčastňovat, a zahřálo mě u srdce, když jsem zjistil, že mnoho mladých mužů i žen sdílí podobné názory, co se týče duchovní krize společnosti, multietnické utopie, sionistické bankovní světovlády …atd.

I když většina jich je stále v tiché opozici vůči agresivnímu konzumu, tak vím, že se dají probudit. Je nás mezi mladými i přes to méně, ale věřím, že skupina uvědomělých lidí, dokáže více než horda ošálených občanů.

Pěkný den a těším se na další články, které jsou i přes závažnost sdělení vtipné.

Zdraví VP

Ps: Více obrázkových koláží

1 ... 68 69 70 71 72 ... 74
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky