Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Pomalu končím s ČT

Vážený pane Hájku,

chtěla bych Vám poděkovat za Vaši webovou stránku PROTIPROUD, kterou zejména v poslední době tak ráda čtu. Jako koncesionářka veřejnoprávní České televize jsem dospěla k závěru, že zpravodajství a komentáře redaktorů ČT jsou manipulující, zavádějící a jednosměrné. Nechci být neustále manipulována, co si mám myslet a čemu mám věřit, když tuším, že se někdy lže, a proto se zdrojem mých informací stává čím dál tím více internet. Jsem přesvědčena, že podobný názor na ČT má řada našich občanů, kterým schází vyvážené, objektivní a fundované zpravodajství.

Myslíte, že se dá s tím něco udělat?

Rozhodla jsem se, že podpořím finančně Váš web formou SMS. Již jsem hovořila s Vaší dcerou, stále totiž nevím, zda slovo HAJEK musí být napsáno velkými tiskacími písmeny, či malými.

Srdečně zdraví

Mgr. Zdeňka Holešová, Ostrava

 

Milá paní Holešová,

opravdu to tak je. Propaganda hlavních médií, České televize a rozhlasu na místě prvním, je už natolik „přeťápnutá“, že už jí přestávají věřit i ti, kdo se o alternativní svobodné informace běžně nezajímají – a brali dosud svět tak, jak ho mainstream předkládá. Jste na správné cestě, pokud nechcete žít ve vylhané virtuální realitě.

Děkuji rovněž za příspěvek na provoz PP. Jsou pro nás velmi důležité, neboť „reklamní blokáda“ Protiproudu je téměř úplná. Jméno opravdu napište velkými tiskacími písmeny.

Ještě jednou děkuji a přeji vše dobré

Petr Hájek

Zamyšlení majitele herny nad tažením proti hazardu

Vážený pane Hájku,

dlouhou dobu jsem čtenářem článků na vašem webu. S drtivou většinou zveřejňovaných myšlenek, úvah a názorů plně souhlasím.

Posílám odkaz na zajímavý článek ohledně současné hysterie okolo "hazardu". Tematikou se dlouhodobě zabývám za 1) z důvodu, že jsem drobným podnikatelem v tomto odvětví a za 2) protože mi bytostně vadí neuvěřitelná drzost a pošlapávání svobod, ať již podnikatelských či osobních, ke které dochází v důsledku kampaní ultralevicových "protihazardních" aktivistů, kdy dochází k nechutné dehonestaci legálního odvětví podnikání, zaměstnanců i zákazníků. Tzv. zavírání (rušení) kamenných provozoven, ve kterých jsou provozovány loterie je dnes společensky vnímáno jako správné a oprávněné bez ohledu na to, že provozovny majitelé léta budovali, vynaložili nemalé investice a provozovny jsou zcela legální. Co na tom, že provozovna je obcí zkolaudována a loterijní zařízení státem povoleno. Běžným lidem bylo důkladně vysvětleno s čím, že vlastně mají největší problém ve své obci. Obec a stát, který vydal souhlasné stanovisko či povolení (vydáváno na 10 let) se k problematice nyní pod tlakem levicového aktivismu a populismu staví stylem: Vydali jsme povolení? Nevadí. Právě jsme si to rozmysleli - a pravidla se mění uprostřed hry.

"Protihazardní" boj vedený ultralevicovými aktivisty je zaměřen striktně na kamenné provozovny provozující loterie a je zajímavé, že tito zakazovači nemají sebemenší problém např. s internetovým hazardem. Odborná veřejnost v daném odvětví samozřejmě velmi dobře ví, že tito aktivisté jsou podporováni silnými nadnárodními společnostmi, které se zabývají právě podnikáním v internetovém hazardu.

Zářným příkladem nám může být. ministr financí Ondřej Závodský. Tato osoba s úzkými vazbami na levicové aktivisty jedním dechem sděluje národu, že bude tvrdě bojovat s hazardem (myšleno v kamenných provozovnách), protože hazard je jeden z největších problémů ČR, a druhým dechem sdělí, že je potřeba legalizovat hazard na internetu (pro zvýšení výběru daní). Další podobnou "hvězdou" by mohl být např. brněnský aktivista Bártík, který je pro změnu aktuálně poradcem premiéra.

Myslím, že by mohlo být zajímavé zmapovat obchodně politické vazby v této oblasti. Skoro by mě napadalo, že velká společnost podnikající v hazardu na internetu bude mít významný vliv na chod politiky ve své domovské zemi ("někde" v EU), a možná by i dokázala zajistit kvalitní politickou podporu pro obchodní zájmy společnosti (osoby) z jiné země "někde" v EU pod heslem "ty potřebuješ u nás prodávat kuřata a my to u nás umíme podpořit - my potřebujeme u vás odstranit konkurenci a ty to umíš podpořit" ... pojďme to dát dohromady.

Omlouvám se za emotivní email, ale poslední dobou mám už občas ze situace v ČR žaludeční nevolnost.

Úvodem zmíněný článek se zabývá sice jen situací v jednom z menších měst ČR, bohužel se ale trefně týká situace v "protihazardním boji" a motivace aktivistů v rámci celé ČR. Odkaz na přepis článku: zde

S pozdravem

Karel Rychlý

Pěkné koláže pane Höppnere

Dobrý den,

moc se mi líbí fotomontáže pana Höppnera. Nevím jak jej kontaktovat, proto se obracím na redakci Protiproudu. Co bych po něm potřeboval? Mám pro něj návrh pro jednu koláž. Spíše motiv, abych byl přesný.

Motiv, který jsem ještě nikde neviděl a jistě by našel v redakci využití pro nejeden titulek článku, by obsahoval hvězdičky z vlajky evropské unie spojené jako ostnatý drát. Vlastně, by to byl ostnatý dát z hvězdiček EU. Další ztvárnění toho motivu nemusím rozebírat. To už je právě na panu Ondřeji.

Tak pokud by redakce mohla přeposlat tento email panu Ondřeji, budu moc rád.

S pozdravem Dušan Türek

 

Děkujeme za hezká slova a panu Höppnerovi přeposíláme.

Redakce PP

Rady Vitariánů

Z Ukrajiny letos nepoteče plyn, proto lze očekávat náročnou zimu. Máme to letos sichrované přes Německo z Norska. Pokud jste se od léta neotužovali, už to nedoženete. Poohlédněte se po starých kožiších po babičce, zásobujte se zázvorem, skořicí a informujte se o vnitřní ohřívání organismu. V extrémních podmínkách zimy stačila jedna svíce v místnosti, aby lidé v ní setrvávající nezmrzli. Svíčka v autě dva dny uvízlém v kalamitní situaci v dálniční pustině někde v Oregonu či Utahu zachránila lidi před zmrznutím.

Jen je nutno ji chránit, aby nezpůsobila požár. Před Magistrátem hl.m. Prahy si dnes přečtete informace o situaci blackoutu.( Výpadek elektřiny v Praze např. na několik dnů. ) Doporučují baterky, ale ty nehřejí. Svíčky prý působí požáry. Rada: Mít olej, lépe petrolej, tkaničky od bot a čajovou konvičku. Může to posloužit jako zdroj tepla v horší situaci a světla. Kupte si tuhý líh a plechovou vaničku.

Od Vitariánů lze přijmout dobré informace, ale neznamená to stát se vitariánem. Syrová strava tepelně nezpracovaná v zimě vnitřně ochlazuje a to neblaze působí na některé orgány, jako ledviny. Navíc tělo si tepelný rozdíl musí doplnit na úkor ztráty energie, které by tělo využilo například v boji proti únavě, nachlazení, viróze. Studená forma vitarianismu je vhodná pro teplé měsíce. Pokud vy vitariáni trváte na syrové stravě tepelně nezpracované, aspoň ji v zimě ohřejte na teplotu svého těla například v páře. Tím nezničíte ony enzymy a vitamíny. Také příliš horké čaje odebírají energii, protože je organismus musí ochlazovat. Asiati vaří zeleninu dlouho. Námitka je, že to vezme vitamíny. Ale o to nejde. Jde spíše o vnitřní prohřívání těla a minerály, které se teplem neznehodnotí jsou hlavně v zelenině.

Syrové stravy - informace, zvl. o zásadité stravě, např. na léčení rakovin a jater. Kneipp říkal: ,,Všeho s mírou, dobrého po málu,, V zimě ale nutno teplé zeleninové polévky na zahřátí a ohřívací potraviny a koření. Citrusové ovoce má sice vitamin C, je dobré do teplého podzimu, potom nikoliv, protože tropické ovoce ochlazuje, včetně banánů. Pokud jíme banán v zimě, posypte si ho skořicí. Také zelený čaj ochlazuje, je vhodný od jara do první zimy. V zimě čaje bylinkové a černé, které zahřívají. Zahřívací potraviny jsou: zázvor, kari koření, paprika pálivá, hřebíček, skořice. Nejlepší zimní čaj je směs mleté skořice a mletého zázvoru. Ohřívá a desinfikuje, je protivirový a protizánětlivý. Matka Tereza v Kalkatě v hrozných hygienických podmínkách do toho čaje dávala špetku bílého pepře. Ten čal léčí trávicí potíže, bolesti hlavy, těhotenské bličky, a hlavně dezinfikuje při prvním návalu chřipky. Jezme ovoce středoevropské. Do každého zimního čaje dávat špetku mletého, nebo strouhaného zázvoru. Nevýhodou mleté formy skořice je, že zůstává na dně hrnku ošklivý sliznatý zbytek.Také zimní pomazánka z medu, mleté skořice je doporučena. Někdo dává máslo. Máslo je nejlépe přepustit a sesbírat vrchní pěnu.( Nečistoty ) Toto indické quí se stává lékem, dobře to snáší staří a děti.

Den by se měl začínat v zimě sklenicí vody s rozemletým lněným semínkem. Nejen že je proti zácpě, ale čistí, léčí střeva. Střeva jsou zdrojem imunity. Proto střeva v zimě je nutno zbavovat nečistot. Existuje souvislost mezi astmatem, bronchytidou a tlustým střevem. Kdo má astma, vyčisti si střeva. Později pošlu metody čištění střev. Třeba zaječnice a šaratice. Posléze dlít doma blízko WC.

Recept na zimu: Nastrouhané jablko, hřebíček, sušenou nastrouhanou kůru mandarinky, kustovnici čínskou ( mají Vietnamci ) skořici a zázvor.

Povařit 3-5 minut , Jíst 3x denně. Imunitu si vitalizujete tím, že si ohříváte prsní kost, nebo bubnujete prsty. Je tam brzlík, jehož žláza posiluje leukocity, makrofágy, tedy tělní policii. Lidé mi děkují, že jim na podzim doporučuji glukan (Extrakt z hlívy ústřičné). Mají ho v lékárnách pod různými názvy, jen řekněte pojem glukan. Rozdíly jsou dle výrobců. Žádejte silnější koncentraci. Neberte ho ale denně, jen v době, kdy se rozmáhají chřipky a od kdy u vás začínají potíže s plícemi atd. Zvyšuje imunitu. Silnou koncentrací se léčí rakovina.

Rada zvl. pro kardiaky. Zimu využijte zmražováním vody. Do pet lahve či jiné nádoby dát vodu a dát ji na balkon na mráz. Potom zmrzlou nechat volně roztát v pokoji. Atomická struktura vody zmrzlé a roztavené je pro lidské buňky přijatelnější, a lépe se v buňkách přijímají. To je úleva hlavně pro srdce. Říká se tomu biologická aktivace vody. Abyste si to představili, tak v normální vodovodní vodě jsou atomické struktury podobné kancelářským svorkám seřazeným do malých řetězů. To buňky musí rozbít. Po přemrznutí s „svorkové řetízky“ rozloží do jednotlivých dílů či dvojic a to je pro buňky přijatelnější struktura. Šetří se energie buněk a člověk po takové vodě není tak unavený. Kvalitu normální a roztavené vody si vyzkoušejte na pejskovi či kočičce. Když jim dáte tyto rozdílné vody, zvolí tu vodu roztavenou.

Musím končit, příště další užitečné rady.

Václav L.

Pomoc Ukrajině - konkrétně komu?

Sdělovacími prostředky probleskly zprávy, že EU poskytne Ukrajině finanční pomoc 20 miliard EUR. Až Vám budou v peněžence chybět peníze, vzpomeňte si - ne kam, ale komu byly poslány. Až bude vyhlášena sbírka na léčení českého dítěte, protože nejsou peníze, vzpomeňte si, kdo ty peníze dostal.

Hubert

1 ... 69 70 71 72 73
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky