Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Jak se z evropských zemí stanou chalífáty bez jediného výstřelu: Fikce, nebo poslední varování před

Jak se z evropských zemí stanou chalífáty bez jediného výstřelu: Fikce, nebo poslední varování před "podvolením"? Jasný signál rakouských voleb. Již zítra se můžeme probudit jako cizinci ve vlastní zemi!

1. 8. 2016

Tisk článku

Václav Klaus ml. upozorňuje na knihu - proroctví, která přináší děsivě realistickou vizi přeměny (nejen) Francie na islámský stát za pomoci domácí politických a mediálních elit, které jsou Pátou kolonou islamistů

Poslední dobou jsem si, už tak lehce dědkovsky, myslel, že pořádná literatura (a vůbec kultura) je věcí minulosti.

Utvrzovaly mne v tom všemožné ceny (české i mezinárodní) podporované kritikou. Vždy jsem si třeba tu vítěznou knihu koupil a upřímně jí fandil, ale po deseti dvaceti stránkách – jsem to se znechucením odložil.

Podvolení - náš brzký osud?

Před pár měsíci jsem ale přečetl bestseller Podvolení francouzského spisovatele Michela Houellebecqa (k dostání u našich knihkupců - pozn. PP).

Kniha vyšla před rokem a půl, shodou okolností ve stejný den, kdy teroristé zaútočili na redakci Charlie Hebdo, a pojednává o přeměně Francie v islámskou republiku.

Je to skvostné literární dílo v něčem podobné Orwellovu 1984 nebo dílům Milana Kundery. Nikterak prvoplánové pro IV. cenovou skupinu ve stylu „zlí muslimové, thriller, střílečka…“ – autor popisuje rozvrat francouzských a akademických (hlavní hrdina pracuje na univerzitě) hodnot.

Proč o tom píšu? A proč je to aktuální?

Zlomem v knize jsou volby, kde získá v prvním kole Národní fronta přes 35 % hlasů, ale druhé místo překvapivě o pár hlasů obsadí Muslimská jednota (22 %). Tradiční strany – socialisté (21,9) i „pravice“ (12) jsou mimo hru. Před druhým kolem pak poražení podpoří raději (v kampani velmi umírněně vystupující) muslimskou stranu než NF. Pochopitelně za identického hlaholu hlavních médií, celebrit a tak. Druhé kolo pak těsně vyhrává muslimský prezidentský kandidát.

Já vím, je to jen kniha. Ale, sledovali jste prezidentské volby v sousedním Rakousku? Kde s velkým náskokem vyhrál první kolo národní kandidát a druhé místo o pár hlasů překvapivě obsadil kandidát podporovaný extremistickou zelenou stranou. Tradiční strany – socialisté a lidovci – utřeli. No a v druhém kole kandidáta zelených podpořily všechny ostatní strany, státní televize i elity. O pár korespondenčních hlasů vyhrál. (Pak se tedy u korespondenčních hlasů prokázaly podvody a volby jsou zrušené, ale to sem nepatří).

To mě trochu zamrazilo.

Čtěte ZDE: Krvavá daň za „barevnou“ Evropu: Teror už je za hranicemi. Zvykejte si, říkají. Kdy útok v Posázavském Pacifiku? Vybuchne bomba v cíli výletu? V takovém světě žít nechceme a nemusíme. Nebo musíme?

Literární vize, nebo "proroctví"?

A mrazí mě víc při další části knihy. Autor popisuje, jak média postupně přestávají informovat (ještě dávno před těmi volbami) o teroru a bojích. Hlavní hrdina bydlí v pařížské čínské čtvrti, což se ukáže jako prozíravé. No a třeba slyší obrovské detonace a vidí z okna zář a kouř nějakého boje ve vedlejší čtvrti, ale v televizi není vůbec nic. Nějaká debata.

Tak si říkám, při současné kadenci teroru (např. v mezičase, než jsem minulou sobotu dopsal komentář a než v pondělí před obědem vyšel – staly se tři otřesné útoky), jestli to nedopadne stejně? Zatím brutalita stoupá, ale už nemá kam.

Uříznout hlavu stařičkému knězi ve vesnickém kostelíčku a natáčet si to na mobil? (Německé servery s odvoláním na lokální zdroje popisovaly zločin jako „gekopft“, u nás se referovalo raději méně brizantně „podřízli krk“).

Vládnoucí zoufalci už pomalu nestačí přejíždět mezi jednotlivými místy teroru se svým „semkněme se; naší zbraní je soucit; více Evropy; zakažme zbraně…“ – někdy by měli také vládnout.

Čtěte ZDE: Zavražděný kněz v Rouen: Náboženská válka začala. Probudí zločin prvorozenou dceru Církve? Terorismus jako na zavolanou a obruče strachu kolem Evropy. Rubikon překročen. Co bude dál?

Mediální manipulace

Televize mají podobnou honičku. Co vždy vymyslet, aby teror s ničím nesouvisel a měl nějaké vysvětlení? Je Breivikovo výročí – to jde výborně odkomunikovat. Tenhle má hodnou maminku, co s útokem nesouhlasí – tak to takhle pojmeme. Vždy se taky špatně učil.

U tohohle našla policie doma v kredenci Ibuprofen čtyřstovku – je důvodné podezření, že trpěl velmi silnými bolestmi hlavy. „Vážení diváci, máme na drátě experta, docenta Hnátka z katedry neurologie; dobrý den, mohou skutečně extrémní bolesti hlavy dovést pacienta až ke ztrátě sociální zodpovědnosti…“

Ale jde to čím dál hůř, lidi jsou rozzuření. Co dát místo toho radši zprávu, jak postupují žně na Vyškovsku? Nebo debatu jako u Houllebecqua?

Kniha končí víceméně happy endem. Francie shnila natolik, že se prostě stala zcela muslimskou zemí (včetně hlavního hrdiny, který se tak vrací i na fakultu), ale život jde dál.

Ne pro všechny pochopitelně, žádná žena už na univerzitě nepracuje,

Židi jsou úplně pryč, ale panuje prostě nový řád.

Je klid...


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Vraždící cirkus: Další úspěšné číslo krvavého seriálu o báječných migrantech. Dvanáct malých černoušků. Boom psychiatrů? Nařídí Brusel zátarasy? Zakáže auta a nože? Přichází čas boje

Vraždící cirkus: Další úspěšné číslo krvavého seriálu o báječných migrantech. Dvanáct...

Černošské a levičácké guerilly chtějí další občanskou válku: Opravdu jsou všichni lidé stvořeni jako sobě rovni? Kde je pro to vědecký důkaz? Je to snad přírodní zákon? Když smažeme historii &quote;bílého muže&quote;, co nám zbyde?

Černošské a levičácké guerilly chtějí další občanskou válku: Opravdu jsou všichni lidé...

REKLAMA
reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Severní Korea: Neškodný pudlík? Zapomeňte! Podzemní komplexy a falešné cíle čekají. Vylámou si Američané zuby? Korejec není Arab. Ostrostřelec Kim je připraven. Chce Trump další vietnamské pokoření?

Severní Korea: Neškodný pudlík? Zapomeňte! Podzemní komplexy a falešné cíle čekají. Vylámou...

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky